fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Kolejny przetarg na eutanazję dzików w Olsztynie

reklama
Wyślij przez
0

Ratusz ogłasza nowy przetarg na odławianie i uśmiercanie dzików w naszym mieście. Chodzi o kolejne 100 sztuk.

Odłowić i zabić oraz znaleźć już martwe i zutylizować – to najnowszy plan urzędu miasta na pozbywanie się „niechcianych gości” w naszej okolicy. Pojawia się wiele pytań i głosów sprzeciwu, co do humanitarnej części takich rozwiązań, jednak jak podkreślają urzędnicy – na ten moment, innej nie ma.

Niegdyś łapano dziki i wywożono głęboko do lasów, gdzie były wypuszczane. Panująca w polskich lasach choroba ASF, która jest śmiertelna dla dzików i Ministerstwo Środowiska na to nie pozwala. Coraz częściej i u nas w mieście znajdywane są martwe zwierzęta, które zginęły właśnie od ASF.

reklama

Szacuje się, że w Olsztynie może być nawet koło 600 dzików.

 


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze