fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zmęczony zasnął prowadząc, uderzył w znak

Wiadomości Zmęczony zasnął prowadząc, uderzył w znak

51-latek wjeżdżając na skrzyżowanie ulic zasnął za kierownica i uderzył w znak drogowy. Na szczęście nie doszło do tragedii. Policjanci przypominają i apelują bądźmy rozważni na drodze.

O dużym szczęściu może mówić 51-letni mieszkaniec Ornety. Mężczyzna wjeżdżając na skrzyżowanie ulic 1 Maja z Dworcową wjechał w znak drogowy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ornecie na miejsce zdarzenia zostali wezwani dziś (24.07.20) przed godz. 8.00. Jak ustalili mundurowi, 51-latek wjechał w słup ponieważ na skrzyżowaniu zasnął za kierownicą. Mężczyzna wracał z Lidzbarka Warmińskiego z nocnej zmiany. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący jechał sam, doznał urazu ręki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Zmęczenie za kierownicą samochodu jest tak samo groźne jak jazda po alkoholu czy łamanie podstawowych przepisów ruchu drogowego. Nagłe zjechanie z jezdni na przeciwległy pas ruchu, czy uderzenie w znak lub drzewo, może nieść za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Ważne jest zatem, aby w czasie długich podróży robić sobie przerwy. Gdy poczujemy, że ogarnia nas zmęczenie, warto zjechać na parking, zaczerpnąć świeżego powietrza, pospacerować, czy też jeżeli jest taka możliwość napić się kawy.

Zmęczony zasnął prowadząc, uderzył w znak
Autor zdjęcia: KWP

Zmęczony zasnął prowadząc, uderzył w znak
Autor zdjęcia: KWP

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x