fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Trwa budowa ekociepłowni w Olsztynie

Wiadomości Trwa budowa ekociepłowni w Olsztynie

Zapewnienie ogrzewania i ciepłej wody mieszkańcom Olsztyna to najważniejszy cel powstania nowej ciepłowni. Inwestycja już jest realizowana przy ul. Lubelskiej.

Rozpoczęte zadanie jest jest kluczowe nie tylko dla stolicy Warmii i Mazur oraz jej mieszkańców, ale też całego regionu. To – poza dostawami ciepła – domknięcie systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

– W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem unijnym, ciepłownię zbuduje oraz przez kolejnych 25 lat będzie eksploatować spółka Dobra Energia dla Olsztyna – przypomina prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. – Przyjęcie takiego modelu pozwala na przeniesienie całkowitego ryzyka budowy nowego źródła oraz zarządzania nim i finansowania na partnera prywatnego.

W ciągu najbliższych 18 miesięcy ma powstać szczytowa kotłownia gazowo-olejowa. Główna część ciepłowni na paliwo alternatywne pozyskiwane z wysokokalorycznych odpadów, które nie mogą być składowane na wysypiskach, ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy.

Łączny koszt budowy i eksploatacji Ekociepłowni to kwota blisko 3 miliardów złotych. Za powstanie obiektu odpowiada znana w Olsztynie firma Strabag, a za część technologiczną – firma Doosan.

Przeczytaj także:

ŹródłoUM Olsztyn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: