fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Oferty na rozbudowę sieci tramwajowej otwarte

Wiadomości Oferty na rozbudowę sieci tramwajowej otwarte

Pięć polskich firm, jedno konsorcjum tureckie i jedno hiszpańskie chciały zrealizować rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie. Trwa sprawdzanie złożonych dokumentów.

Spośród siedmiu oferentów, najkorzystniejszą złożyła spółka ZUE SA – nieco ponad 382,2 mln złotych. Najdroższe były zagraniczne oferty – tureckiego konsorcjum, którego liderem był Gülermak oraz hiszpańskiego Roverpolu, które nieznacznie przekraczały 467 mln złotych.

Na realizację zadania planowaliśmy przeznaczyć 479,7 mln złotych (z czego 355 mln to dofinansowanie unijne). Żadna ze złożonych ofert nie przekroczyła zakładanej kwoty.

Każda z firm zadeklarowała 24-miesięczną rękojmię. Poza tym wszystkie zobowiązały się do utrzymania kursowania tramwajów jeżdżących po już istniejącym torowisku podczas prowadzonych prac oraz dochowania terminu zakończenia budowy w razie wystąpienia niespodziewanych kolizji sieci. Co ważne – każdy z oferentów zadeklarował też sprawdzenie jakości 50 proc. spawów szyn.

Teraz komisja przetargowa sprawdzi złożona dokumentację i jeśli nie będzie żadnych uchybień, będzie można podpisać umowę i zacząć prace. Nowe torowisko ma być gotowe w 2023 roku.

Trasa zacznie się w pobliżu obecnej pętli autobusowej na os. Pieczewo, będzie wieść wzdłuż ul. Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Zostanie połączona z istniejącą infrastrukturą na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoUM Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x