fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Doszło do próby odwołania wiceszefa klubu parlamentarnego PiS Michała Wypija?

Zjazdy okręgowe i zjazd krajowy partii, sprawy bieżące i dalsze kierunki działań – to agenda posiedzenia prezydium zarządu krajowego Porozumienia, które odbędzie się w czwartek. Według informacji prezydium ma umocnić pozycję lidera partii – Jarosława Gowina.

Jak poinformował zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek posiedzenie zaplanowane jest na czwartek, a omawiane będą szczegółowe kwestie związane z organizacją zjazdu krajowego partii.

„Na posiedzeniu będziemy omawiać też kwestie zjazdów okręgowych” – dodał.

Strzeżek zaznaczył, że z uwagi na obowiązujący wciąż stan epidemii raczej nie uda się zorganizować przed jesienią zjazdu krajowego.

Z kolei rzeczniczka partii posłanka Magdalena Sroka poinformowała, że podczas posiedzenia prezydium planowane jest podjęcie uchwał dotyczących wspomnianych zjazdów okręgowych oraz zjazdu krajowego, a także w sprawach bieżących.

„Cały czas pracujemy nad wyznaczeniem kierunków dalszych działań” – powiedziała Sroka.

Na początku tygodnia odbyło się posiedzenie prezydium zarządu krajowego Porozumienia, podczas którego ugrupowanie przyjęło stanowisko, zgodnie z którym deklaruje gotowość do „realizacji ambitnego programu reform Polski” w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

W stanowisku Porozumienie przyjęło sześć priorytetów na najbliższe trzy lata. Wśród nich znalazły się: polityka gospodarcza, której fundamentem powinno być m.in. wsparcie dla przedsiębiorczości i ekspansja zagraniczna polski firm, aktywna polityka europejska, rozwój polskiej nauki i polityka „szeroko zakrojonego bezpieczeństwa”. Porozumienie jako priorytet uznało także „reformę instytucji państwa w kierunku poprawy ich efektywności, a także synergii rządu i samorządu” oraz wypracowanie wspólnie ze środowiskami reprezentującymi młodzież „Strategii Sztafety Pokoleń”.

Według nieoficjalnych informacji medialnych podczas posiedzenia miało dojść także do próby odwołania wiceszefa klubu PiS, członka Porozumienia Michała Wypija i rzeczniczki partii Magdaleny Sroki. Politycy ugrupowania dementowali informacje, jakoby miałoby dojść do jakichkolwiek zmian.

Michał Wypij w rozmowie podkreślił, że czwartkowe posiedzenie będzie kontynuacją tego z mijającego tygodnia, a na agendzie pojawią się sprawy bieżące ugrupowania.

„Nie będą miały miejsce żadne zmiany w zarządzie – prezydium nie jest nawet uprawnionym do tego organem” – powiedział Wypij.

„Na posiedzeniu z pewnością jeszcze bardziej podkreślona i umocniona zostanie pozycja Jarosława Gowina jako lidera naszego ugrupowania. Doniesienia medialne o tarciach i buncie przeciwko szefowi Porozumienia to plotki – Jarosław Gowin jest i pozostanie liderem naszego ugrupowania” – przekonywał poseł Porozumienia.

Politycy ugrupowania nieoficjalnie potwierdzają, że na najbliższym posiedzeniu prezydium nie dojdzie do żadnej „rewolucji”, a nastroje będą tonowane, co – jak dodają – miało miejsce na początku tygodnia.

Jeden z członków Porozumienia zapewnił, że nie są planowane żadne zmiany w zarządzie ugrupowania, a ewentualne decyzje związane z rekonstrukcją rządu mogą mieć miejsce najszybciej we wrześniu.

Kolejny z rozmówców wskazuje, że po rozmowach z wtorkowego posiedzenia prezydium zarządu sytuacja w ugrupowaniu jest stabilna, a pozycja Jarosława Gowina w strukturach okręgowych partii wzrosła, zwłaszcza po jego sprzeciwie wobec zorganizowania wyborów prezydenckich w maju, w czasie pandemii koronawirusa.

„Policzyliśmy się i, cytując klasyka, kły zostały stępione” – przekonywał w rozmowie jeden z polityków partii.

Porozumienie ma w swoich szeregach obecnie 18 posłów oraz 2 senatorów. Wśród przedstawicieli ugrupowania są także ministrowie i wiceministrowie obecnego rządu Mateusza Morawieckiego, w tym wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...