fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Radni mówią „nie” deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

Wiadomości Radni mówią "nie" deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

Olsztyński deweloper Arbet chciałby wybudować górujący nad parkiem centralnym blok mieszkalny. Olsztyńscy radni nie zgodzili się na przyjęcie uchwały.

Inwestor powoływał się na tzw. specustawę „Lex deweloper” z 2018 roku. Pozwala ona na ominięcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Odbyła się specjalna rada miasta, na której rajcy głosowali nad tą sprawą.

Arbet chciałby wybudować 7-mio kondygacyjny apartamentowiec z 80-cioma mieszkaniami. Miałby powstać przy ul. Emilii Plater. Zwołano radę miasta, na której przeprowadzono dyskusję w tym temacie, a następnie głosowanie za przyjęciem uchwały. Ostatecznie jej nie zaakceptowano, 12 radnych było przeciw, 2 za, a 6 wstrzymało się od głosu.

Odrzucenie uchwały nie finalizuje jednak kwestii inwestycji. Podczas sierpniowej rady miasta, radni będą głosować nad uchwałą o odrzuceniu lokacji przy ul. Emilii Plater jako miejsca do zrealizowania inwestycji. W trakcie środowego spotkania rajców, przewodniczący Robert Szewczyk zauważył, że przyjęcie uchwały o odmowie, może wiązać się z dalszymi krokami prawnymi ze strony dewelopera:

„Rada gminy ma obowiązek w terminie 60 dni podjąć uchwałę ws. wniosku inwestora (do 31 lipca). Gdy rada miasta podejmie uchwałę o odmowie, należy liczyć się z prawdopodobieństwem, że inwestor zaskarży decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego”

Olsztyński radny, Mirosław Arczak, w następujący sposób wypowiedział się o całej sytuacji na swoim Facebooku:

„W dokumentacji nie ma mowy o ujednoliceniu deweloperskich skrawków zieleni z zielenią występującą tuz obok w Parku oraz nie ma zapowiedzi dopasowania się z materiałami wykończeniowymi i małą architekturą do tego, co już zastosowano w Parku Centralnym. Te tereny mają przecież ze sobą sąsiadować, więc powinny stanowić funkcjonalną i estetyczną całość”.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: