7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Radni mówią “nie” deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

WiadomościRadni mówią "nie" deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

Olsztyński deweloper Arbet chciałby wybudować górujący nad parkiem centralnym blok mieszkalny. Olsztyńscy radni nie zgodzili się na przyjęcie uchwały.

reklama

Inwestor powoływał się na tzw. specustawę “Lex deweloper” z 2018 roku. Pozwala ona na ominięcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Odbyła się specjalna rada miasta, na której rajcy głosowali nad tą sprawą.

Arbet chciałby wybudować 7-mio kondygacyjny apartamentowiec z 80-cioma mieszkaniami. Miałby powstać przy ul. Emilii Plater. Zwołano radę miasta, na której przeprowadzono dyskusję w tym temacie, a następnie głosowanie za przyjęciem uchwały. Ostatecznie jej nie zaakceptowano, 12 radnych było przeciw, 2 za, a 6 wstrzymało się od głosu.

reklama

Odrzucenie uchwały nie finalizuje jednak kwestii inwestycji. Podczas sierpniowej rady miasta, radni będą głosować nad uchwałą o odrzuceniu lokacji przy ul. Emilii Plater jako miejsca do zrealizowania inwestycji. W trakcie środowego spotkania rajców, przewodniczący Robert Szewczyk zauważył, że przyjęcie uchwały o odmowie, może wiązać się z dalszymi krokami prawnymi ze strony dewelopera:

“Rada gminy ma obowiązek w terminie 60 dni podjąć uchwałę ws. wniosku inwestora (do 31 lipca). Gdy rada miasta podejmie uchwałę o odmowie, należy liczyć się z prawdopodobieństwem, że inwestor zaskarży decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego”

Olsztyński radny, Mirosław Arczak, w następujący sposób wypowiedział się o całej sytuacji na swoim Facebooku:

“W dokumentacji nie ma mowy o ujednoliceniu deweloperskich skrawków zieleni z zielenią występującą tuz obok w Parku oraz nie ma zapowiedzi dopasowania się z materiałami wykończeniowymi i małą architekturą do tego, co już zastosowano w Parku Centralnym. Te tereny mają przecież ze sobą sąsiadować, więc powinny stanowić funkcjonalną i estetyczną całość”.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia