fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Radni mówią „nie” deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

Wiadomości Radni mówią "nie" deweloperowi. Kontrowersyjny blok przy Parku Centralnym nie zostanie wybudowany?

Olsztyński deweloper Arbet chciałby wybudować górujący nad parkiem centralnym blok mieszkalny. Olsztyńscy radni nie zgodzili się na przyjęcie uchwały.

Inwestor powoływał się na tzw. specustawę „Lex deweloper” z 2018 roku. Pozwala ona na ominięcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Odbyła się specjalna rada miasta, na której rajcy głosowali nad tą sprawą.

Arbet chciałby wybudować 7-mio kondygacyjny apartamentowiec z 80-cioma mieszkaniami. Miałby powstać przy ul. Emilii Plater. Zwołano radę miasta, na której przeprowadzono dyskusję w tym temacie, a następnie głosowanie za przyjęciem uchwały. Ostatecznie jej nie zaakceptowano, 12 radnych było przeciw, 2 za, a 6 wstrzymało się od głosu.

Odrzucenie uchwały nie finalizuje jednak kwestii inwestycji. Podczas sierpniowej rady miasta, radni będą głosować nad uchwałą o odrzuceniu lokacji przy ul. Emilii Plater jako miejsca do zrealizowania inwestycji. W trakcie środowego spotkania rajców, przewodniczący Robert Szewczyk zauważył, że przyjęcie uchwały o odmowie, może wiązać się z dalszymi krokami prawnymi ze strony dewelopera:

„Rada gminy ma obowiązek w terminie 60 dni podjąć uchwałę ws. wniosku inwestora (do 31 lipca). Gdy rada miasta podejmie uchwałę o odmowie, należy liczyć się z prawdopodobieństwem, że inwestor zaskarży decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego”

Olsztyński radny, Mirosław Arczak, w następujący sposób wypowiedział się o całej sytuacji na swoim Facebooku:

„W dokumentacji nie ma mowy o ujednoliceniu deweloperskich skrawków zieleni z zielenią występującą tuz obok w Parku oraz nie ma zapowiedzi dopasowania się z materiałami wykończeniowymi i małą architekturą do tego, co już zastosowano w Parku Centralnym. Te tereny mają przecież ze sobą sąsiadować, więc powinny stanowić funkcjonalną i estetyczną całość”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x