fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 4 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Duża akcja CBA, aresztowania za wyłudzenia funduszy także w naszym regionie

5 osób zatrzymało w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzenia ponad 15 mln zł i usiłowania wyłudzenia 5 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – podała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Zatrzymań dokonano na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymane osoby będą doprowadzone do tego departamentu prokuratury, gdzie będą im postawione zarzuty.

„Po ich ogłoszeniu prokurator podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych” – podano krótko w komunikacie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało w swoim komunikacie, że to pierwsze zatrzymania w tej sprawie i że jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA. Podano, że zatrzymane osoby działały w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy z funduszy europejskich – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na projekty badawczo-rozwojowe.

Czynności w śledztwie były przeprowadzone w kilku województwach: warmińsko-mazurskim, śląskim, wielkopolskim i małopolskim.

„Jednocześnie przeszukano sześć lokalizacji związanych z zatrzymanymi osobami. Zatrzymane osoby to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którzy działając w zaplanowany sposób wyłudzali środki publiczne przeznaczone na realizację projektów badawczo-rozwojowych” – podało CBA.

Przestępstwo miało polegać na składaniu do instytucji pośredniczących w dystrybuowaniu środków unijnych „poświadczających nieprawdę wniosków o dofinansowanie”.

„W składanych dokumentach zawyżano wartości realizowanych projektów rozwojowych, w szczególności poprzez zawyżanie wartości zakupionych maszyn. W toku prowadzonych czynności ustalono, iż w ten sposób wyłudzono kwotę ponad 15 mln zł, przy czym działania CBA i prokuratury udaremniły wyłudzenie dalszych ponad 5 mln zł” – poinformowało CBA.

Według Biura zatrzymanym mają być postawione zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia środków publicznych.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...