fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.6 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Enej zagrał kolędy w ZPE


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Muzycy zespołu Enej mają wyjątkowe serca dla niepełnosprawnych dzieci. Dziś (18.12) udowodnili to ponownie, grając i śpiewając razem z przedszkolakami Zespołu Placówek Edukacyjnych na jasełkach. Wspólny koncert zaczęło się od tradycyjnych polskich pieśni, a skończył na najpopularniejszych przebojach zespołu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”127″ gal_title=”enej jasełka 2015″]

– Kolędowanie z Enejem stało się już tradycją, bo w tym roku odbyło się już po raz czwarty – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. – Bardzo dziękujemy muzykom za wspieranie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Świąteczną uroczystość rozpoczęły dzieci z przedszkola integracyjnego ZPE, wystawiając tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez Oksanę Ortyńską, Edytę Markowicz oraz Aleksandrę Rogowską. A potem było już wspólne granie i śpiewanie z Enejem.

– Jesteśmy tutaj dla dzieci, bo one są najważniejsze. Bardzo nas cieszy, że możemy podarować wam radość na święta!  – mówił Piotr Sołoducha, lider zespołu. – Przyjechaliśmy tutaj nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni.

Muzycy wraz z dziećmi wykonali najpopularniejsze kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi” w nieco folkowej aranżacji. Na specjalne życzenie przedszkolaków zagrali też „Kamień z napisem love” i „Radio hello”, porywając całą publiczność do wspólnego śpiewania. Energetyczną wizytę zakończyło uroczyste składanie świątecznych życzeń.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs