fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

IMGW planuje budowę radaru pogodowego w okolicach Mrągowa

reklama
Wyślij przez
0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) planuje ustawienie w okolicach Mrągowa radaru pogodowego. Inwestycja ma się odbyć w ramach modernizacji istniejącej już sieci radarów pogodowych w kraju.

Michał Sikora z biura prasowego IMGW poinformował, że instytucja ta planuje ustawienie na Mazurach radaru pogodowego. „W tej chwili w całym kraju jest 8 radarów, północno-wschodnia część kraju jest białą plamą. Najbliższe temu obszarowi radary pogodowe znajdują się w Legionowie i Gdańsku” – powiedział Sikora.

IMGW jeszcze w tym roku rozpocznie modernizację sieci radarów pogodowych w Polsce, proces ten ma potrwać trzy lata. Jednym z etapów tej modernizacji ma być zbudowanie radaru pogodowego na Mazurach, prawdopodobnie w okolicach Mrągowa. „Ani dokładna lokalizacja radaru, ani data jego ustawienia nie jest jeszcze znana” – powiedział Sikora.

reklama

Ustawienie radaru pogodowego na Mazurach ma pozwolić na lepsze monitorowanie pogody w północno-wschodniej części kraju i co za tym idzie – na dokładniejsze prognozy, w tym wydawanie alertów pogodowych. Jest to ważne zwłaszcza dla żeglarzy. Środowiska promujące ten sport od lat podkreślają potrzebę dokładniejszego monitorowania stanu pogody na Mazurach.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze