fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rusza pierwsza linia tramwajowa. Sprawdź rozkład


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

W sobotę (19.12) uruchomiona zostanie tramwajowa jedynka łącząca Jaroty ze śródmieściem.

Już jutro po południu Tramino będzie wozić pasażerów na jednej z trzech linii – od 19 grudnia tramwajem dojedziemy z krańcówki przy ul. Kanta aż do Wysokiej Bramy. Przejazd ponad siedmiokilometrowej trasy ma potrwać 16 minut, w drugą stronę minutę dłużej.

Na miejskich przystankach znajdujących się na tej trasie zobaczymy już nowe rozkłady. Rozpiska tramwajowej jedynki z krańcowych przystanków prezentuje się następująco:

Fot. ZDZiT Olsztyn.
Fot. ZDZiT Olsztyn.

Fot. ZDZiT Olsztyn.
Fot. ZDZiT Olsztyn.

Na 27 grudnia zaplanowano natomiast uruchomienie połączeń na linii nr 2 z ul. Kanta do Dworca Głównego, a w czwartek, 31 grudnia, tramwaj będzie kursować na linii nr 3 od przystanku „Uniwersytet-Prawocheńskiego” przy ul. Tuwima do Dworca Głównego.

Jest to test systemu tramwajowego, który polega na wdrażaniu nowych połączeń, ich koordynacji i dostrajaniu rozkładów jazdy. Planujemy zakończenie tych prac i procedur do 31 grudnia 2015 roku – podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – System komunikacji tramwajowej i komunikacji autobusowej połączymy w nowy układ komunikacji miejskiej, który uruchomimy 1 stycznia 2016 roku. Zanim to się stanie, podróże tramwajami do końca 2015 roku będą bezpłatne.

Od chwili uruchomienia nowego układu komunikacyjnego 1 stycznia 2016 roku będą obowiązywały opłaty zgodne z taryfą wprowadzoną uchwałą Rady Miasta Olsztyna 1 listopada 2015 roku. Więcej o nowym układzie komunikacyjnym Olsztyna znajdziesz TUTAJ.

Przypomnijmy, że uroczystości związane z przywróceniem transportu szynowego odbędą się w tym samym miejscu, z którego ruszył pierwszy, powojenny kurs, czyli przed ratuszem. Początek wydarzenia w sobotnie (19.12) południe.

Podczas półgodzinnej uroczystości będą przemowy prezydenta miasta i zaproszonych gości, później występ zespołu Annette Music, który skomponował zwycięską piosenkę o olsztyńskich tramwajach, a następnie przecięcie wstęgi i w trasę ruszy pierwszy tramwaj linii nr 1 – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

8 KOMENTARZE

  1. Mateuszu, zobacz rozkład jazdy i będziesz wiedział, czy w nocy kursują. Ja natomiast nigdzie nie mogę znaleźć ceny jednostkowej biletu tramwajowego na jednorazowy przejazd.

  2. Pierwsze slysze ze bilety mialy byc tansze. Hejterstwo od Czesława co prawda pisalo że będzie droższy. Skad typowy typowy seba wziął taką informacje

  3. Super bilety od 1.01.2016 na tramwaj miały być tańsze od autobusowych…To ja podziękuję i dalej będę śmigał autkiem ;] tylko po co te gadanie i obietnice że bilety na tramwaj będą tańsze?!Tyle rozkopów Olsztyna na nic….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs