fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pierwsze psy ze schroniska w Radysach są już „Na Paluchu”

Stołeczne schronisko Na Paluchu przyjęło pierwszych dziesięć psów ze schroniska w Radysach – poinformowali w piątek na briefingu prasowym Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy oraz Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska Na Paluchu.

Jak wyjaśniła Justyna Glusman, psy przyjechały do warszawskiego schroniska w czwartek. „Dzięki decyzji pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego zadeklarowaliśmy pomoc schronisku, którym zainteresowała się prokuratura, organizacje pro-zwierzęce” – mówiła. Podkreśliła przy tym, że zwierzęta te były przetrzymywane w bardzo złych warunkach.

Przypomniała jednocześnie, że stolica przyjmie łącznie sto psów ze schroniska w Radysach i zaznaczyła, że miasto wsparło także pozostałe zwierzaki, darowizną w postacie trzech ton karmy.

Glusman zapewniła, że „Na Paluchu” psy będą miały zapewnioną 24-godzinna opiekę. Mówiła także o wysokim wskaźniku adopcyjności, jakim może pochwalić się to schronisko.

Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” Henryk Strzelczyk podkreślał natomiast, że schronisko skupia miłośników zwierząt. „Cały zespół pracowników i wolontariuszy przyjął z zadowoleniem decyzję pana prezydenta” – mówił o przyjęciu psów ze schroniska w Radysach Strzelczyk.

Zaznaczył także, że od początku roku Na Paluchu jest 182 mniej psów. „Dzięki tym wszystkim wysiłkom w dniu dzisiejszym w schronisku jest ponad 270 wolnych boksów” – poinformował i podkreślił, że są to miejsca dla zwierząt potrzebujących.

W związku ze schroniskiem dla psów w Radysach na Mazurach toczy się postępowanie prokuratury. Śledztwo, wszczęte w kwietniu przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ, dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, tj. warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii, poprzez nierzetelne sprawowanie kontroli nadzoru weterynaryjnego nad schroniskiem. W ubiegłym tygodniu prokuratura podała, że na terenie schroniska znaleziono 10 nieżywych psów, natomiast 70 wymagających leczenia psów zostało odebranych i przekazanych m.in. do lecznic weterynaryjnych, bo stan niektórych zwierząt zagrażał ich życiu.

W sobotę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski podał informację o tymczasowym areszcie dla właściciela schroniska Zygmunta D. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia.

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że w związku ze złą sytuacją w schronisku w Radysach zdecydował, że miasto zaoferuje przyjęcie 100 tamtejszych bezdomnych psów do Schroniska Na Paluchu.

„Są jeszcze wystraszone i niepewne, ale już bezpieczne i pod najlepszą opieką załogi i wolontariuszy Schronisko Na Paluchu. Pierwsze psy ze schroniska w Radysach są już w Mieście Stołecznym Warszawa – pozostałe dotrą do nas jutro” – napisał na Facebooku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski przypominając, że warszawskie schronisko przyjmie łącznie setkę czworonogów.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...