fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 8 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Na ul. Płoskiego 20-latek potrącił dwie kobiety na pasach. Jedna z nich była w ciąży

Wczoraj do niebezpiecznej sytuacji, w której potrącone przez kierującego mercedesem zostały dwie kobiety, doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Płoskiego. Poszkodowane w zdarzeniu kobiety w wieku 31 i 33 lat zostały przetransportowane do szpitala. 20-letni kierowca mercedesa był trzeźwy – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, którym cieszył się zaledwie dwa lata.

Wczoraj (02.07.2020) po godzinie 20:30 w Olsztynie na ul. Płoskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu osobowego oraz dwóch kobiet, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Jak wynika z policyjnych ustaleń, odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 20-letni kierowca osobowego mercedesa, który nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przejścia dla pieszych.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ jedna z uczestniczek tego zdarzenia, która odniosła obrażenia wymagające natychmiastowej pomocy medycznej była w ciąży. Poszkodowane kobiety karetką pogotowia zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z uczestniczek zdarzenia odniosła obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia pow. 7 dni w związku z czym zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Z uwagi na poważny charakter zdarzenia oraz na spowodowanie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, mundurowi zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym
lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego
w § 1 następuje na jej wniosek.

ŹródłoKMP Olsztyn

3 KOMENTARZE

  1. Każde takie zdarzenie ma poważny charakter i policja zawsze zabiera za to prawko odkąd ma do tego prawo,nudny i żałosny artykuł.

  2. Była w ciąży to dobre określenie… Maluszek jest już na świecie. Szkoda, że przez brawurę (opinie świadków) musiał przyjść na świat wcześniej niż zamierzał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...