fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 6 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Powrót olsztyńskich fontann

Cieszą oko, są istotnym elementem przestrzeni publicznej, dają ulgę podczas upałów. Od środy (1 lipca) mają zacząć działać olsztyńskie fontanny.

W tym roku uruchomienie wodotrysków zostało znacznie opóźnione. Decyzja o przesunięciu rozpoczęcia działania miejskich fontann związana była z szeregiem koronawirusowych obostrzeń. Sytuacja jednak uległa zmianie.

– Testowanie fontann rozpoczęliśmy w ostatnią niedzielę – informuje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. – Na tę chwilę przeprowadzono testy ośmiu z 11 wszystkich fontann. Test dziewiątej fontanny, tej przy Casablance, zostanie wykonany dzisiejszej nocy.

Łącznie uruchomionych ma zostać właśnie dziewięć obiektów. Ze względu na prace prowadzone przez konserwatora zabytków nie będzie działać mała fontanna w Parku Jakubowo. W lipcu ze względu na uszkodzenia nie zostanie także uruchomiona ta zlokalizowana przy Muzeum Nowoczesności.

Pozostałe mają zacząć napełniać się wodą w środę w godzinach porannych. Najdłużej będzie to trwać w przypadku fontanny w Parku Centralnym – około 12 godzin.

Wykaz fontann, jakie mają zostać uruchomione 1 lipca:
* na stawie – Park Jakubowo
* Symfonia Ptaków – Park Podzamcze
* Ryba z dzieckiem – Park Podzamcze (za Casablancą)
* przy Starym Ratuszu – Stare Miasto
* przy ratuszu (kaskada wodna)
* na stawie w Parku Kusocińskiego
* w Parku Centralnym
* na Placu Solidarności
* Skwer Nila

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...