fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Warmińsko-Mazurskie. W południowych gminach kilkukrotna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. W południowych gminach kilkukrotna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

W niektórych gminach woj. warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza rolniczych, na południu regionu, przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze wyborów była kilkukrotnie większa.

Południowe powiaty woj. warmińsko-mazurskiego w wyborach parlamentarnych i samorządowych zostały zdominowane przez PiS. W pierwszej turze wyborów prezydenckich przewaga PiS nad opozycją jeszcze bardziej wzrosła, w niektórych gminach na południu regionu starający się o reelekcję prezydent uzyskał kilka razy więcej głosów niż Rafał Trzaskowski.

Rekordowe poparcie Andrzej Duda otrzymał w gminie Grodziczno w powiecie nowomiejskim. Na Dudę zagłosowało tam 2 041 osób, na Trzaskowskiego – 376 osób (procentowo 67,29 proc. dla Dudy i 12,4 proc. dla Trzaskowskiego). Podobnie wyniki niedzielnych wyborów wyglądają w gminie Kurzętnik, także w powiecie nowomiejskim, gdzie Duda otrzymał 2 415 głosów, tj. 60,69 proc., a Trzaskowski dostał 658 głosów, tj. 16,54 proc. W gminie Nowe Miasto Lubawskie Duda otrzymał 55,25 proc., Trzaskowski zaś 18,49 proc.

W południowym powiecie działdowskim Duda zanotował rekordowe poparcie w gminie Płośnica, gdzie otrzymał 57,95 proc. głosów, a Trzaskowski otrzymał tam 16,31 proc.

Wysokie poparcie Andrzej Duda otrzymał także w gminie Rozogi w powiecie szczycieńskim. Tam zagłosowało na niego 64,66 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głos oddało tam 13,43 proc. wyborców.

W powiecie nidzickim Duda dostał kilka razy więcej głosów od Trzaskowskiego w gminie Kozłowo (60,30 proc. dla Dudy i 16,05 proc. dla Trzaskowskiego) i Janowiec Kościelny ( Duda 64,19 proc., Trzaskowski 16,05 proc.).

W powiecie piskim Duda bardzo wiele głosów zdobył m.in. w gminie Biała Piska, gdzie zagłosowało na niego 60,41 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głosowało tam 20,36 proc. wyborców.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: