fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 6 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Warmińsko-Mazurskie. W południowych gminach kilkukrotna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

W niektórych gminach woj. warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza rolniczych, na południu regionu, przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze wyborów była kilkukrotnie większa.

Południowe powiaty woj. warmińsko-mazurskiego w wyborach parlamentarnych i samorządowych zostały zdominowane przez PiS. W pierwszej turze wyborów prezydenckich przewaga PiS nad opozycją jeszcze bardziej wzrosła, w niektórych gminach na południu regionu starający się o reelekcję prezydent uzyskał kilka razy więcej głosów niż Rafał Trzaskowski.

Rekordowe poparcie Andrzej Duda otrzymał w gminie Grodziczno w powiecie nowomiejskim. Na Dudę zagłosowało tam 2 041 osób, na Trzaskowskiego – 376 osób (procentowo 67,29 proc. dla Dudy i 12,4 proc. dla Trzaskowskiego). Podobnie wyniki niedzielnych wyborów wyglądają w gminie Kurzętnik, także w powiecie nowomiejskim, gdzie Duda otrzymał 2 415 głosów, tj. 60,69 proc., a Trzaskowski dostał 658 głosów, tj. 16,54 proc. W gminie Nowe Miasto Lubawskie Duda otrzymał 55,25 proc., Trzaskowski zaś 18,49 proc.

W południowym powiecie działdowskim Duda zanotował rekordowe poparcie w gminie Płośnica, gdzie otrzymał 57,95 proc. głosów, a Trzaskowski otrzymał tam 16,31 proc.

Wysokie poparcie Andrzej Duda otrzymał także w gminie Rozogi w powiecie szczycieńskim. Tam zagłosowało na niego 64,66 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głos oddało tam 13,43 proc. wyborców.

W powiecie nidzickim Duda dostał kilka razy więcej głosów od Trzaskowskiego w gminie Kozłowo (60,30 proc. dla Dudy i 16,05 proc. dla Trzaskowskiego) i Janowiec Kościelny ( Duda 64,19 proc., Trzaskowski 16,05 proc.).

W powiecie piskim Duda bardzo wiele głosów zdobył m.in. w gminie Biała Piska, gdzie zagłosowało na niego 60,41 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głosowało tam 20,36 proc. wyborców.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...