fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-Mazurskie. W południowych gminach kilkukrotna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. W południowych gminach kilkukrotna przewaga Dudy nad Trzaskowskim

W niektórych gminach woj. warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza rolniczych, na południu regionu, przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze wyborów była kilkukrotnie większa.

Południowe powiaty woj. warmińsko-mazurskiego w wyborach parlamentarnych i samorządowych zostały zdominowane przez PiS. W pierwszej turze wyborów prezydenckich przewaga PiS nad opozycją jeszcze bardziej wzrosła, w niektórych gminach na południu regionu starający się o reelekcję prezydent uzyskał kilka razy więcej głosów niż Rafał Trzaskowski.

Rekordowe poparcie Andrzej Duda otrzymał w gminie Grodziczno w powiecie nowomiejskim. Na Dudę zagłosowało tam 2 041 osób, na Trzaskowskiego – 376 osób (procentowo 67,29 proc. dla Dudy i 12,4 proc. dla Trzaskowskiego). Podobnie wyniki niedzielnych wyborów wyglądają w gminie Kurzętnik, także w powiecie nowomiejskim, gdzie Duda otrzymał 2 415 głosów, tj. 60,69 proc., a Trzaskowski dostał 658 głosów, tj. 16,54 proc. W gminie Nowe Miasto Lubawskie Duda otrzymał 55,25 proc., Trzaskowski zaś 18,49 proc.

W południowym powiecie działdowskim Duda zanotował rekordowe poparcie w gminie Płośnica, gdzie otrzymał 57,95 proc. głosów, a Trzaskowski otrzymał tam 16,31 proc.

Wysokie poparcie Andrzej Duda otrzymał także w gminie Rozogi w powiecie szczycieńskim. Tam zagłosowało na niego 64,66 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głos oddało tam 13,43 proc. wyborców.

W powiecie nidzickim Duda dostał kilka razy więcej głosów od Trzaskowskiego w gminie Kozłowo (60,30 proc. dla Dudy i 16,05 proc. dla Trzaskowskiego) i Janowiec Kościelny ( Duda 64,19 proc., Trzaskowski 16,05 proc.).

W powiecie piskim Duda bardzo wiele głosów zdobył m.in. w gminie Biała Piska, gdzie zagłosowało na niego 60,41 proc. wyborców, a na Trzaskowskiego głosowało tam 20,36 proc. wyborców.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x