-1 C
Olsztyn
piątek, 26 kwietnia, 2024
reklama

Ogromne zainteresowanie budową terminala w Szymanach

OlsztynOgromne zainteresowanie budową terminala w Szymanach

Aż dwanaście firm i konsorcjów stara się o wybudowanie terminala w porcie lotniczym w Szymanach. To już drugie podejście do wyłonienia wykonawcy, bo poprzedni przetarg unieważniono.

reklama

W piątek samorządowa spółka Warmia i Mazury, która odpowiada za budowę lotniska, wybierze najkorzystniejszą ofertę.

Powtórzony przetarg – mniejsze wydatki

reklama

– Poprosiliśmy część firm o uzupełnienie dokumentacji, więc przeciąga się wyłonienie wykonawcy – informuje Leszek Krawczyk, prezes spółki.

Wiadomo, że o zwycięstwo walczy dwanaście firm i konsorcjów. Największa oferta opiewa na 68 milionów złotych najmniejsza zaś – Mostostalu Warszawa – na 56,4 mln zł. Podczas oceniania ofert brany będzie także czas realizacji inwestycji. Spółka daje termin do końca września 2015 roku. Większość firm deklaruje skrócenie tego terminu o 30 dni. Co ważne Spółka określiła ile pieniędzy ma na realizację zadania  – 55,7 mln złotych – więc jeśli wygra Mostostal, to kwota proponowana przez warszawską firmę zmieści się w budżecie.

Przypomnijmy, że to już drugie podejście do wyboru wykonawcy terminala. Poprzedni przetarg został unieważniony (wygrała Skanska), bo procedura wyłonienia wykonawcy została oprotestowana przez jednego z uczestników. Ma to swoje plusy i minusy. Przeciągnięcie wyboru wykonawcy napina już i tak wyżyłowany harmonogram prac, ale w poprzednim postępowaniu wygrywająca firma znacząco przekraczała kwotę, którą ma Spółka na budowę terminala (Skanska oferowała 60,6 mln zł).

reklama

Nowa straż pożarna i nowy kierownik marketingu

We wtorek (1 lipca) Spółka Warmia i Mazury podpisze umowę na budowę lotniskowej straży pożarnej oraz rozbiórkę i adaptację budynków administracyjno-gospodarczych. Ten przetarg także nie obył się bez perturbacji.

– Najkorzystniejszą ofertę złożyło Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud, ale musieliśmy tę ofertę odrzucić, bo sam wykonawca o to wnioskował – wyjaśnia Leszek Krawczyk. – Po prostu nie spełniał pewnych wymagań i w toku postępowania już po wyborze oferty zadecydował, aby się wycofać. Dlatego też przetargu nie unieważniliśmy tylko zwycięzcą został drugi oferent – Skanska. Skanska wybuduje lotniskową straż pożarną za 9,1 mln złotych.

Spółka zakończyła także rekrutację na stanowisko dyrektora marketingu, który będzie rezydował w Olsztynie (w budynku zakupionym przez Spółkę przy ul. Kościuszki). Szefem marketingu zostanie Kamila Naruszewicz, która obejmie swoje obowiązki od 1 lipca. Dotychczas Naruszewicz pracowała z Urzędzie Marszałkowskim w departamencie zamówień publicznych i udzielania zezwoleń.
rak
 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia