27 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyszedł z wynajmowanego pokoju. Sąsiad z naprzeciwka włamał się i ukradł mu… słuchawki

SzczytnoWyszedł z wynajmowanego pokoju. Sąsiad z naprzeciwka włamał się i ukradł mu......

Relacje sąsiedzkie nie zawsze bywają łatwe. Przekonał się o tym 25-latek, który wychodząc z wynajmowanego pokoju, nie podejrzewał, że okraść może go sąsiad z naprzeciwka. Co prawda wartość utraconego przedmiotu nie była duża, ale zaufanie będzie ciężko odbudować. O konsekwencjach swojego nieuczciwego zachowania niebawem, przez sąd, zostanie poinformowany 35-letni mieszkaniec Szczytna, który uszkodzi drzwi sąsiada i ukradł z jego pokoju słuchawki.

reklama

W niedzielę (21.06) około godz. 17:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące włamania do wynajmowanego pokoju położonego w mieszkaniu na terenie Szczytna. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszoną interwencję. W rozmowie z 25-latkiem ustalili, że jedyna rzecz jaka zniknęła z pokoju to słuchawki. Mężczyzna wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 60 złotych.

Portfel wypełniony gotówką padł łupem chytrego złodzieja

Policjanci ze szczycieńskiej komendy jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę. Okazało się, że był nim 35-letni mieszkaniec Szczytna, mieszkający z pokrzywdzonym po sąsiedzku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. 35-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem.

reklama

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę od rok do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Wizerunek mężczyzny zarejestrował monitoring. Policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów
Przestępca z Olsztyna: Kto rozpoznaje tego mężczyznę na filmie monitoringu?