fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast

Wiadomości Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast

Miasta średniej wielkości takie jak Olsztyn, potrzebują prezydenta, który będzie rozumiał ich problemy – powiedział w stolicy Warmii i Mazur kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Podkreślał konieczność wspierania samorządów przez władze centralne.

„Chciałbym jako prezydent Rzeczpospolitej być ambasadorem Olsztyna. Znam Olsztyn bardzo dobrze, jestem jedynym kandydatem związanym z tą ziemią” – mówił Biedroń na spotkaniu wyborczym. Dodał, że Olsztyn i inne miasta średniej wielkości „potrzebują swoich ambasadorów, potrzebują głowy państwa, która będzie rozumiała problemy takich miast”. Podkreślał formacyjny charakter, jaki miał dla niego czas spędzony podczas studiów w Olsztynie.

Biedroń podkreślał, że bez wsparcia ze strony państwa nadal wielu młodych ludzi będzie wyjeżdżało z mniejszych miast tak, jak on zrobił to po zakończeniu studiów w Olsztynie. W jego ocenie młodych może w mniejszych miastach zatrzymać dobra praca, dostęp do mieszkań, bezpłatne żłobki i przedszkola oraz możliwość rozwoju osobistego.

Kandydat Lewicy na prezydenta, który rozmawiał wcześniej z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem, zaznaczył, że jeżeli państwo nie weźmie współodpowiedzialności za pomoc takim miastom, będą one popadały w coraz większe problemy.

„Obecnie inwestycje planowane są w trudnej sytuacji. Państwo powinno wziąć współodpowiedzialność za los takich miast jak Olsztyn. Inaczej będą ona popadały w coraz większe problemy choćby nie wiem jak dobrych gospodarzy miały. (…) Bez inwestycji ze strony państwa, bez inwestycji w zwykłego człowieka to się nie uda” – podkreślał.

Za konieczne kandydat Lewicy uznał inwestycje w dostępne dla młodych ludzi mieszkania z niewygórowanym czynszem, szpitale, żłobki i przedszkola. Powtórzył, że zbędne są „megalomańskie inwestycje” jak Centralny Port Komunikacyjny, należy też zlikwidować naukę religii w szkołach, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na naukę języka angielskiego i opiekę psychologiczną.

W jego ocenie elementem wyrównywania szans dzieci z małych wsi i miasteczek, dzieci z ubogich rodzin jest obdarowanie każdego ucznia tabletem, w którym miałyby się znaleźć podręczniki oraz bezprzewodowy internet. „To jest miara cywilizacyjnego rozwoju naszego kraju, a nie kolejne kościoły i świątynie. Po erze budowy świątyń i kościołów musimy rozpocząć erę budowy żłobków i przedszkoli, bo tego nam dzisiaj brakuje” – mówił Biedroń.

Współprzewodnicząca sztabu wyborczego Biedronia, posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, zadeklarowała, że Lewica „w ciągu pierwszych stu dni prezydentury zlikwiduje uśmieciowiony rynek pracy”.

Pytany, czy prowadził już z którymś z innych kandydatów rozmowy o drugiej turze wyborów, Biedroń odparł, że takie rozmowy byłyby przedwczesne. „To jest moment, w którym powinniśmy zmobilizować naszych wyborców, pokazać, że jest alternatywa dla PO i PiS, że nie jesteśmy skazani na ten wyniszczający układ rządzący Polską od 15 lat. Będzie druga tura, będziemy rozmawiali” – powiedział Biedroń.

Na spotkanie z Robertem Biedroniem w Olsztynie przyszło ok. 100 osób, były to większości młode osoby. Po konferencji prasowej Biedroń rozmawiał przy „okrągłym stole” o problemach istotnych dla lokalnego samorządu; w dyskusji brali udział m.in. były marszałek Andrzej Ryński i były wojewoda Leszek Szatkowski.

Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast Biedroń w Olsztynie: będę ambasadorem mniejszych miast

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x