fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Wiadomości Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Od 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Zobacz jak będzie wyglądała strefa i jakie będą obowiązywały stawki.

Na taki krok zdecydowało się wiele polskich miast. Umożliwiły to ostatnie zmiany w przepisach, które dały samorządom możliwość nowych regulacji w opłatach za postój w Strefach Płatnego Parkowania.

– To drugi etap zmian – przypomina Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu – do strefy włączone zostaną nowe obszary – teraz obszar SPP zostanie rozszerzony o następujące ulice: Grunwaldzka, Kromera, Żarskiej, Konopnickiej, Jagiełły oraz parking przy hali Urania. W przypadku ul. Kromera wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Konopnickiej), natomiast na ul. Grunwaldzkiej wyznaczone zostaną nowe miejsca parkingowe na jezdni.

Zmienią się też ceny za parkowanie. W podstrefie T (zielonej) za pierwsze półgodziny zapłacimy 1,3 zł, a w podstrefie C (czerwonej) – 2 zł. Abonament miesięczny będzie kosztował 250 zł.

– Pozostawianie pojazdów w olsztyńskiej Strefie Płatnego Parkowania nie powinno być tańsze niż korzystanie z komunikacji publicznej – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, Marcin Szwarc. – Wzrost opłat ma zniechęcać do wjeżdżania prywatnymi samochodami do centrum Olsztyna i skłaniać użytkowników pojazdów do krótszego pozostawiania aut w strefie. Natomiast ograniczenie ruchu na obszarze strefy przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, co spowoduje poprawę komfortu życia mieszkańców.

Jak wynika z analiz – średnie obłożenie w ciągu dnia w olsztyńskiej SPP wynosi 77 proc., podczas gdy w samym centrum dochodzi aż do 94 proc. Dzięki zmianom znacząco powinna zwiększyć się rotacja pojazdów.

Kliknij aby zobaczyć cennik

Kliknij aby zobaczyć nową mapę SPP

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Przeczytaj także:

1 KOMENTARZ

  1. Jest to krzywdzące dla osób z poza Olsztyna, gdyż z mniejszych miejscowości często ciężko się dostać do Olsztyna komunikacją miejską, więc najlepiej dojechać samochodem. Dlaczego więc muszę być z tego powodu pokrzywdzona???? Powinny być parkingi na obrzeżach miast aby móc zostawić tam samochód i przesiąść się na komunikację miejską. Na tym powinien urząd miasta się skupić a nie na podnoszeniu opłat i zwiększaniu strefy parkingowej. I tak centrum już wystarczająco się wyludniło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: