17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Mieli ręce pełne… bursztynu i papierosów

OlsztynMieli ręce pełne... bursztynu i papierosów

Nielegalne towary zostały ujawnione przez celników na przejściu granicznym w Bezledach. Wiozący je obcokrajowcy będą odpowiadać przed sądem.

reklama

Celnicy są zgodni – takiego ujawnienia na przejściu w Bezledach nie było od kilku lat. Jedno z nich miejsce w niedzielę (13.12), gdy do odprawy celnej podjechał bus, którym jechał obywatel Rosji. Przeprowadzając wstępne oględziny samochodu, funkcjonariusz służby celnej zauważył ukryte w drzwiach mercedesa papierosy.

Kierując pojazd do szczegółowej kontroli, nawet się nie spodziewał, że paczki w drzwiach to tylko drobna część przewożonej kontrabandy – podaje Izba Celna w Olsztynie. – Okazało się bowiem, że papierosy ukryte były również w podłodze busa i to na całej jego długości. W sumie celnicy wydobyli z mercedesa prawie 10 tys. paczek papierosów wartych ok. 100 tys. złotych.

reklama
Mieli ręce pełne... bursztynu i papierosów przemyt Olsztyn, Wiadomości
olsztyn.scelna.gov.pl.” width=”800″ height=”600″ /> Fot. http://www.olsztyn.scelna.gov.pl.

Natomiast dzień wcześniej celnicy z Bezled wykryli próbę przemytu prawie 50 kg bursztynu,  który został znaleziony przy wjeżdżającej do Polski obywatelce Litwy. Towar ukryty był w kokpicie citroena.

W obu przypadkach samochody zatrzymano i trafiły one na parking depozytowy. Obcokrajowcom postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa – za przemyt odpowiedzą przed polskim sądem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia