13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Nowy termin procesu w sprawie śmierci motocyklisty potrąconego przez policyjne BMW

WiadomościNowy termin procesu w sprawie śmierci motocyklisty potrąconego przez policyjne BMW
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył na 18 sierpnia nowy termin rozprawy w sprawie policjanta oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista.

reklama

Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, proces w tej sprawie miał rozpocząć się w środę, jednak z uwagi na chorobę sędzi sprawa została zdjęta z wokandy i wyznaczono nowy termin na dzień 18 sierpnia.

Funkcjonariusza policji Karola S. Prokuratura Rejonowa w Giżycku oskarżyła o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

reklama

Sprawa dotyczy zdarzenia z 22 kwietnia 2019 r. w Dobrym Mieście. Według ustaleń prokuratury Karol S. wraz z innym policjantem pełnił w tym dniu służbę w nieoznakowanym radiowozie, którego był kierowcą.

22-latek i 17-latka urządzili sobie szaleńczy rajd. Uderzyli w radiowóz, prawie potrącili policjanta

Około godz. 16 funkcjonariusze zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl typu Cross bez tablic rejestracyjnych, po czym postanowili zatrzymać go do kontroli. Karol S. włączył sygnały dźwiękowe i świetlne i ruszył za nim w pościg. Jednak motocyklista nie reagował. Oba pojazdy poruszały się z prędkością ponad 100 km/h.

reklama

W ocenie śledczych, po tym jak pościg przeniósł się na drogę szutrową, Karol S. miał nie zachować szczególnej ostrożności i nie utrzymać odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się ściganego. W wyniku takiego zachowania kierowcy radiowozu miało dojść do uderzenia przodem samochodu w tylne koło motocykla, co w konsekwencji spowodowało upadek i śmierć 23-letniego motocyklisty.

Policjant w toku prokuratorskiego śledztwa nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

22-latek i 17-latka urządzili sobie szaleńczy rajd. Uderzyli w radiowóz, prawie potrącili policjanta
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama