15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Rycerze w urzędzie marszałkowskim

GalerieRycerze w urzędzie marszałkowskim

Warmia i Mazury rycerstwem stoją. Marszałek Jacek Protas spotkał się z laureatami mistrzostw świata w rycerstwie, które odbyły się w maju w Hiszpanii. 

reklama

Rycerze w urzędzie marszałkowskim polityka Galerie, Wiadomości

W poniedziałek z marszałkiem Jackiem Protasem spotkali się medaliści mistrzostw świata w walkach rycerskich. W mistrzostwa, które odbyły się w Hiszpanii pięciu spośród 50 reprezentantów naszego kraju, stanowili mieszkańcy naszego regionu. W spotkaniu wzieli udział medaliści: Michał Morawiec, Marcin Waszkienis i Jakub Dominik Kwiecień.
Mistrzostwa odbyły się w hiszpańskiej miejscowości Belmonte. nasza reprezentacja zdobyła seidem medali: dwa złote, cztery srebrne, jeden brązowy. Dwa najcenniejsze krążki zdobył właśnie Marcin Waszkielis, który pochodzi z Kętrzyna. Jacek Protas podkreślał rosnącą rangę zawodów i spotkań rekonstruktorskich

reklama

– Chciałem pogratulować w imieniu samorządu województwa naszym medalistom. w naszym regionie wydarzeń rekonstruktorskich nie brakuje. Mzna powiedzieć, że powstaje nowa gałąź turystyki. Głownie są to rekonstrukcje średniowieczne, z czasów napoleońskich i II Wojny Światowej. Jesienią odbędą się tez wydarzenia związane z rocznicą I Wojny światowej – mówi marszałek.

Radny Patryk Kozłowski podkreślał również wkład samorządu w rozwój sportu rycerskiego:

– Rok teu powstała warmińsko-mazurska reprezentacja w walkach rycerskich. Skupionych wokół niej jest 30 zawodników. Naszym celem jest wprowadzenie do kadry Polski jak największej grupy zawodników – mówi radny.

reklama

Jacek Protas wręczył na zakończenie spotkania “rycerzom” glewie (długą broń drzewcową).

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane