fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Czy Olsztyn wprowadzi Samorządową Kartę Praw Rodzin? Jest petycja w tej sprawie

Wiadomości Czy Olsztyn wprowadzi Samorządową Kartę Praw Rodzin? Jest petycja w tej sprawie

Przewodniczący Okręgu Olsztyńskiego ZChR złożył petycję do prezydenta Piotra Grzymowicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Szewczyka w sprawie wprowadzenia w Olsztynie tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin opiera działalność polityczną na wartościach chrześcijańskich, a w szczególności na obronie życia, ochronie tradycyjnej rodziny,ochronie małżeństwa, przeciwstawieniu się islamizacji. Jak czytamy na stronie ZChR:
Niektóre samorządy próbują dzisiaj podważać konstytucyjne prawa rodzin i rodziców, bez zgody których wdrażają do szkół zajęcia z permisywnej edukacji seksualnej. Dlatego koalicja organizacji prorodzinnych zachęca wszystkie rodziny i samorządowców do wyraźnego opowiedzenia się po stronie zagrożonych konstytucyjnych wartości – rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Aby tego dokonać, musimy przekonać nasze władze lokalne, by pilnie przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin, potwierdzającą konstytucyjne gwarancje praw rodzin i praw rodziców oraz tworzącą realne gwarancje ich przestrzegania.

Pięć postulatów Samorządowej Karty Praw Rodzin

  1. Prawa rodziców i dobro dziecka w szkole oraz przedszkolu
  2. Prawa rodzin w polityce społecznej gminy
  3. Promocja dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie
  4. Monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin
  5. Tworzenie prawa przyjaznego rodzinie

Czy Olsztyn wprowadzi Samorządową Kartę Praw Rodzin? Jest petycja w tej sprawie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x