fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Mimo koronawirusa w Olsztynie kwitnie hazard. Nalot skarbówki na „automaty”

reklama

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli w powiecie olsztyńskim i w Olsztynie funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej. Aby wydostać automaty funkcjonariusze musieli użyć m.in. łomu i szlifierki – poinformowała we wtorek oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej Marta Rosiak.

Jak podała, na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze działu realizacji olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej, mimo trwającego stanu epidemii, zabezpieczyli łącznie osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie powiatu olsztyńskiego i Olsztyna.

Trzy maszyny zabezpieczyli w Dobrym Mieście, w punkcie usytuowanym w ciągu pawilonów handlowych. Kolejne pięć urządzeń ujawnili w centrum Olsztyna. Punkt gier był wśród kamienic przy jednej z olsztyńskich ulic. Pomieszczenie miało wewnętrzny monitoring. Po wejściu do środka i wylegitymowaniu się funkcjonariusze zastali na miejscu dwie osoby grające na urządzeniach.

reklama

Znajdujące się wewnątrz automaty połączone były metalowymi sztabami, a niektóre łącznie z sejfem przytwierdzone do ściany. Na sejfie była naklejona kartka, na której widniała instrukcja, w jaki sposób należy odebrać wygraną. Aby wydostać urządzenia, funkcjonariusze musieli użyć m.in. łomu i szlifierki kątowej.

Po przeprowadzeniu eksperymentu ustalono, że jedno urządzenie było chwilowo nieczynne, a cztery pozostałe działały. W obu przypadkach przesłuchano świadków, automaty i sejf zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do działu dochodzeniowo-śledczego w Olsztynie.

Mimo koronawirusa w Olsztynie kwitnie hazard. Nalot skarbówki na „automaty”

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze