fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mimo koronawirusa w Olsztynie kwitnie hazard. Nalot skarbówki na „automaty”

Wiadomości Mimo koronawirusa w Olsztynie kwitnie hazard. Nalot skarbówki na "automaty"

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli w powiecie olsztyńskim i w Olsztynie funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej. Aby wydostać automaty funkcjonariusze musieli użyć m.in. łomu i szlifierki – poinformowała we wtorek oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej Marta Rosiak.

Jak podała, na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze działu realizacji olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej, mimo trwającego stanu epidemii, zabezpieczyli łącznie osiem nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie powiatu olsztyńskiego i Olsztyna.

Trzy maszyny zabezpieczyli w Dobrym Mieście, w punkcie usytuowanym w ciągu pawilonów handlowych. Kolejne pięć urządzeń ujawnili w centrum Olsztyna. Punkt gier był wśród kamienic przy jednej z olsztyńskich ulic. Pomieszczenie miało wewnętrzny monitoring. Po wejściu do środka i wylegitymowaniu się funkcjonariusze zastali na miejscu dwie osoby grające na urządzeniach.

Znajdujące się wewnątrz automaty połączone były metalowymi sztabami, a niektóre łącznie z sejfem przytwierdzone do ściany. Na sejfie była naklejona kartka, na której widniała instrukcja, w jaki sposób należy odebrać wygraną. Aby wydostać urządzenia, funkcjonariusze musieli użyć m.in. łomu i szlifierki kątowej.

Po przeprowadzeniu eksperymentu ustalono, że jedno urządzenie było chwilowo nieczynne, a cztery pozostałe działały. W obu przypadkach przesłuchano świadków, automaty i sejf zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do działu dochodzeniowo-śledczego w Olsztynie.

Mimo koronawirusa w Olsztynie kwitnie hazard. Nalot skarbówki na „automaty”

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: