fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

Wiadomości Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? "Zadłużenie...

Zbliża się procedura przyznawania absolutorium dla prezydenta Olsztyna. W związku z tym olsztyńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały konferencję prasową.

24 czerwca radni miejscy będą mogli wyrazić swój pogląd na temat funkcjonowania miasta w roku 2019. Jak zapowiedział Jerzy Szmit konferencja jest początkiem cyklu spotkań z mediami na temat funkcjonowania Olsztyna. Oprócz niego obecny był również radny Jarosław Babalski oraz Radosław Nojman z klubu PiS.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stał się liderem totalnej opozycji, który w każdym swoim wystąpieniu podkreśla agresywny stosunek do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Atakuje rząd przy każdej okazji. Robi to niestety wbrew interesowi miasta i jego mieszkańców. Jest to można powiedzieć festiwal kłamstwa. – zarzucał Jerzy Szmit prezydentowi Olsztyna. – Rząd PiS miał pozbawić Olsztyna 30 mln zł. Jest to absolutna bzdura i nieprawda. Dochody Gminy Olsztyn z tytułu podatku PIT i CIT wzrastają, więc mówienie, że rząd zabiera jest nieprawdą. Piotr Grzymowicz robi to świadomie. – dodaje Szmit. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”
Jarosław Babalski przedstawił własną analizę Raportu o Stanie Miasta 2019, który można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”Rok 2019 zakończyliśmy długiem 321 milionów. Z danych wynikających na rok 2020, o ile się to potwierdzi, wynika, że kwota długu wzrośnie do 420 milionów. – prognozuje radny.

Jerzy Szmit przedstawił też inne zarzuty pod adresem prezydenta Olsztyna: – Rosnący deficyt, brak działań zmierzających do poszerzenia bazy podatkowej czyli rozwoju przedsiębiorczości, nieumiejętność współpracy z rządem jeżeli chodzi o wsparcie inwestycji, bardzo drogo zaciągany dług publiczny. 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x