fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

Zbliża się procedura przyznawania absolutorium dla prezydenta Olsztyna. W związku z tym olsztyńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały konferencję prasową.

24 czerwca radni miejscy będą mogli wyrazić swój pogląd na temat funkcjonowania miasta w roku 2019. Jak zapowiedział Jerzy Szmit konferencja jest początkiem cyklu spotkań z mediami na temat funkcjonowania Olsztyna. Oprócz niego obecny był również radny Jarosław Babalski oraz Radosław Nojman z klubu PiS.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stał się liderem totalnej opozycji, który w każdym swoim wystąpieniu podkreśla agresywny stosunek do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Atakuje rząd przy każdej okazji. Robi to niestety wbrew interesowi miasta i jego mieszkańców. Jest to można powiedzieć festiwal kłamstwa. – zarzucał Jerzy Szmit prezydentowi Olsztyna. – Rząd PiS miał pozbawić Olsztyna 30 mln zł. Jest to absolutna bzdura i nieprawda. Dochody Gminy Olsztyn z tytułu podatku PIT i CIT wzrastają, więc mówienie, że rząd zabiera jest nieprawdą. Piotr Grzymowicz robi to świadomie. – dodaje Szmit. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”
Jarosław Babalski przedstawił własną analizę Raportu o Stanie Miasta 2019, który można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”Rok 2019 zakończyliśmy długiem 321 milionów. Z danych wynikających na rok 2020, o ile się to potwierdzi, wynika, że kwota długu wzrośnie do 420 milionów. – prognozuje radny.

Jerzy Szmit przedstawił też inne zarzuty pod adresem prezydenta Olsztyna: – Rosnący deficyt, brak działań zmierzających do poszerzenia bazy podatkowej czyli rozwoju przedsiębiorczości, nieumiejętność współpracy z rządem jeżeli chodzi o wsparcie inwestycji, bardzo drogo zaciągany dług publiczny. 

3 KOMENTARZE

  1. Nie widzę tam żadnego błędu. To jest przyrost od założonego stanu początkowego. Jeśli początek oznacza 100% to po przyroście wykazana wartość wynosi np. 111%. Tu nie ma błędu. Kwestia założeń przy obliczeniach. Dlaczego POKO wszędzie musi dopatrywać się kłamstw. Doświadczenia z własnego podwórka?

  2. Już na pierwszym zdjęciu widać manipulację – wzrost przychodów z pit nie wynosi 112% tylko 12%. PiS jak zawsze manipuluje informacjami a ciemnogród to kupuje.

    5
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...