fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

reklama

Zbliża się procedura przyznawania absolutorium dla prezydenta Olsztyna. W związku z tym olsztyńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały konferencję prasową.

24 czerwca radni miejscy będą mogli wyrazić swój pogląd na temat funkcjonowania miasta w roku 2019. Jak zapowiedział Jerzy Szmit konferencja jest początkiem cyklu spotkań z mediami na temat funkcjonowania Olsztyna. Oprócz niego obecny był również radny Jarosław Babalski oraz Radosław Nojman z klubu PiS.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stał się liderem totalnej opozycji, który w każdym swoim wystąpieniu podkreśla agresywny stosunek do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Atakuje rząd przy każdej okazji. Robi to niestety wbrew interesowi miasta i jego mieszkańców. Jest to można powiedzieć festiwal kłamstwa. – zarzucał Jerzy Szmit prezydentowi Olsztyna. – Rząd PiS miał pozbawić Olsztyna 30 mln zł. Jest to absolutna bzdura i nieprawda. Dochody Gminy Olsztyn z tytułu podatku PIT i CIT wzrastają, więc mówienie, że rząd zabiera jest nieprawdą. Piotr Grzymowicz robi to świadomie. – dodaje Szmit. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”

Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”
Jarosław Babalski przedstawił własną analizę Raportu o Stanie Miasta 2019, który można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Piotr Grzymowicz atakuje rząd, bo nie radzi sobie z budżetem Olsztyna? „Zadłużenie wzrośnie do 420 mln zł”Rok 2019 zakończyliśmy długiem 321 milionów. Z danych wynikających na rok 2020, o ile się to potwierdzi, wynika, że kwota długu wzrośnie do 420 milionów. – prognozuje radny.

Jerzy Szmit przedstawił też inne zarzuty pod adresem prezydenta Olsztyna: – Rosnący deficyt, brak działań zmierzających do poszerzenia bazy podatkowej czyli rozwoju przedsiębiorczości, nieumiejętność współpracy z rządem jeżeli chodzi o wsparcie inwestycji, bardzo drogo zaciągany dług publiczny. 

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze