fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Bomba przy plaży miejskiej. Saperzy usunęli niewybuch

reklama

W piątek po południu saperzy podjęli i wywieźli na poligon niewybuch znaleziony w jeziorze koło plaży miejskiej w Orzyszu. Ewakuowani na czas trwania tej akcji mieszkańcy wracają już do domów.

Jak poinformował por. Karol Frankowski z 16. Dywizji Zmechanizowanej, patrol nurków minerów z Gdyni wydobył z dna jeziora Orzysz niewybuch z czasów II wojny światowej, który zostanie zdetonowany na pobliskim poligonie. „Był to niemiecki granatnik przeciwpancerny Panzerfaust kalibru 100 mm” – dodał.

Niewybuch leżał w wodzie na głębokości 3 metrów, w pobliżu pomostu przy plaży miejskiej. Na czas akcji ewakuowano około 80 mieszkańców okolicznych budynków przy ul. Leśnej, 1 Maja, Wiklinowej i Ełckiej. Władze miasta zapewniły im tymczasowe schronienie w stołówce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

reklama

„Wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Osoby, które były ewakuowane, wracają już do domów” – powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej komendy policji.

To niejedyny niewybuch znaleziony w ostatnich dniach w tym jeziorze. Kilkaset metrów dalej z tzw. Zatoki Wierzbińskiej saperzy podjęli w środę pocisk artyleryjski, na który natrafiono przy remoncie pomostu.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: