fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 21 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Bomba przy plaży miejskiej. Saperzy usunęli niewybuch

Wiadomości Bomba przy plaży miejskiej. Saperzy usunęli niewybuch

W piątek po południu saperzy podjęli i wywieźli na poligon niewybuch znaleziony w jeziorze koło plaży miejskiej w Orzyszu. Ewakuowani na czas trwania tej akcji mieszkańcy wracają już do domów.

Jak poinformował por. Karol Frankowski z 16. Dywizji Zmechanizowanej, patrol nurków minerów z Gdyni wydobył z dna jeziora Orzysz niewybuch z czasów II wojny światowej, który zostanie zdetonowany na pobliskim poligonie. „Był to niemiecki granatnik przeciwpancerny Panzerfaust kalibru 100 mm” – dodał.

Niewybuch leżał w wodzie na głębokości 3 metrów, w pobliżu pomostu przy plaży miejskiej. Na czas akcji ewakuowano około 80 mieszkańców okolicznych budynków przy ul. Leśnej, 1 Maja, Wiklinowej i Ełckiej. Władze miasta zapewniły im tymczasowe schronienie w stołówce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

„Wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie. Osoby, które były ewakuowane, wracają już do domów” – powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej komendy policji.

To niejedyny niewybuch znaleziony w ostatnich dniach w tym jeziorze. Kilkaset metrów dalej z tzw. Zatoki Wierzbińskiej saperzy podjęli w środę pocisk artyleryjski, na który natrafiono przy remoncie pomostu.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: