23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Lidia Staroń ostro o postawie senatorów w trakcie pandemii: “Jestem bardzo rozczarowana”

OlsztynLidia Staroń ostro o postawie senatorów w trakcie pandemii: "Jestem bardzo rozczarowana"

Senator Lidia Staroń, podczas wystąpienia w senacie, ostro skomentowała poczynania senatorów w trakcie pandemii, w tym marszałka Tomasza Grodzkiego.

reklama

W swoim wystąpieniu, podczas debaty nad ustawą o wyborach, senator Lidia Staroń gorzko skomentowała działania reszty członków senatu:

Mogłoby się wydawać, że senatorowie w okresie pandemii uchwalą nowe przepisy dot. wyborów, aby wyborcy byli bezpieczni, a wybory zgodne z konstytucją. Niestety, to co powinno być oczywiste, nie stało się rzeczywistością. (…) Dlaczego dla zbyt wielu przysięga senatora nic nie znaczy?”

reklama

“Czy cała ta troska o obywateli i strasznie tym wirusem, narracja o tych kopertach, miała coś wspólnego z dobrem Polaków? Czy niejedynym celem w ślad za sondażami, była zmiana kandydata na prezydenta? Było mi było wstyd, jeżeli był taki cel, kiedy samotna kobieta Małgorzata Kidawa-Błońska, najpierw najlepszy kandydat na prezydenta, po samokrytyce, jak w PRL, musiała niczym niepotrzebny przedmiot zrezygnować ze startu w wyborach. Dzisiaj bym tego nie mówiła, gdyby nie było tego, co było przy poprzedniej ustawie” – wypowiedź senator Staroń

Lidia Staroń zwróciła uwagę na to, że poprzednio jej poprawki nie zostały rozpoznane, a teraz znalazły się w ustawie:

“Nigdy tak nie było, że senator zgłosił poprawki, ale ich nie rozpoznano, nie poddano pod głosowanie. Jestem bardzo rozczarowana. Napisałam list do pana marszałka, czekam na wyjaśnienie, bo przecież mówimy o prawu. Czy Senat uciekał się do brudnej gry? Takie procedowanie wyraża brak szacunku do wyborców. Senat to nie jest miejsce, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. To miejsce, gdzie powinno powstawać dobre prawo, a nie prawo dobre dla grup politycznych. A co mamy dziś? Napuszczanie jednych na drugich. Obywatele mają dość. Nadszedł czas, aby parlamentarzyści zdali sobie sprawę do czego doprowadzili. (…) Konstytucja nie może być tylko parawanem”

reklama

Przemówienie zaczyna się od 1:35:00

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wyborca.
5 czerwca 2020 17:08

Zgaśniesz jak spadająca gwiazda.

Anonimowo
4 czerwca 2020 21:09

Bardzo cenię Panią senator i popieram.

Polecane