fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Znamy zwycięski projekt olsztyńskiego stadionu

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

W ramach konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną stadionu miejskiego w Olsztynie wpłynęło czternaście prac z całej Polski. Spośród nich do drugiego etapu przeszły cztery. Dziś poznaliśmy zwycięzcę. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”123″ gal_title=”stadion olsztyn zwycieski projekt”]

Najważniejszym kryterium była dla nas architektura, następnie zwracaliśmy uwagę na funkcjonalność obiektu, etapowanie i ekonomikę proponowanych rozwiązań – mówi członkini składu sędziowskiego, arch. Małgorzata Zyskowska z olsztyńskiego SARP-u.

reklama

Etapowanie jest istotne, bo stadion nie zostanie wykonany w całości za jednym razem – dodaje przewodniczący sądu konkursowego, arch. Ryszard Jurkowski z katowickiego SARP-u. – Dlatego też budowla musi się dobrze prezentować i stanowić całość, robić wrażenie kompleksu skończonego nawet po pierwszym etapie.

Jak podaje olsztyński ratusz, nazwy pracowni, które brały udział w konkursie, do końca były utajnione. Aby zachować bezstronność, sędziowie posługiwali się jedynie numerami prac. Zwycięską koncepcję, o numerze 007, przygotowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. W nagrodę siedmioosobowy zespół otrzyma 43 000 złotych. Druga nagroda, w wysokości 21 000 złotych, trafi do pracowni z Warszawy, trzecia w kwocie 10 000 złotych do architektów ze Szczecina, a wyróżnienie i 6 000 otrzymała kolejna pracownia ze stolicy.

Ze zwycięską pracownią będziemy negocjowali wykonanie projektu w trybie zamówienia z wolnej ręki – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Następnie będziemy starać się o dotację na budowę obiektu m.in. z Ministerstwa Sportu.

reklama
reklama

18 KOMENTARZE

  1. Hmm…..najpierw zapłacą architektom za wygranie (ponad 70tys zł !)…..a później będą się starac o dotację 🙄 fascynujący przebieg zdarzeń 😏

    • taki był przecież od zawsze plan, aby centrum miasta było odciążone autami. Raz, drugi postoisz w koreczku to nie będzie tamtędy jeździło większość kierowców.

  2. Na tym projekcie oświetlenie stadionu jest z zadaszenia i wielostrefowe. Jak to się ma do niedawno oddanych czterech masztów? CZEGOŚ TU NIE ROZUMIEM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs