26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Znamy zwycięski projekt olsztyńskiego stadionu

OlsztynZnamy zwycięski projekt olsztyńskiego stadionu

W ramach konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną stadionu miejskiego w Olsztynie wpłynęło czternaście prac z całej Polski. Spośród nich do drugiego etapu przeszły cztery. Dziś poznaliśmy zwycięzcę. 

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”123″ gal_title=”stadion olsztyn zwycieski projekt”]

Najważniejszym kryterium była dla nas architektura, następnie zwracaliśmy uwagę na funkcjonalność obiektu, etapowanie i ekonomikę proponowanych rozwiązań – mówi członkini składu sędziowskiego, arch. Małgorzata Zyskowska z olsztyńskiego SARP-u.

reklama

Etapowanie jest istotne, bo stadion nie zostanie wykonany w całości za jednym razem – dodaje przewodniczący sądu konkursowego, arch. Ryszard Jurkowski z katowickiego SARP-u. – Dlatego też budowla musi się dobrze prezentować i stanowić całość, robić wrażenie kompleksu skończonego nawet po pierwszym etapie.

Jak podaje olsztyński ratusz, nazwy pracowni, które brały udział w konkursie, do końca były utajnione. Aby zachować bezstronność, sędziowie posługiwali się jedynie numerami prac. Zwycięską koncepcję, o numerze 007, przygotowała pracownia PIG Architekci z Warszawy. W nagrodę siedmioosobowy zespół otrzyma 43 000 złotych. Druga nagroda, w wysokości 21 000 złotych, trafi do pracowni z Warszawy, trzecia w kwocie 10 000 złotych do architektów ze Szczecina, a wyróżnienie i 6 000 otrzymała kolejna pracownia ze stolicy.

Ze zwycięską pracownią będziemy negocjowali wykonanie projektu w trybie zamówienia z wolnej ręki – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Następnie będziemy starać się o dotację na budowę obiektu m.in. z Ministerstwa Sportu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
31 maja 2019 06:03

4 lata po tym artykule ani kasy ani stadionu nie ma ….a 70tys poszło!

Ja
31 maja 2019 06:01

Hmm…..najpierw zapłacą architektom za wygranie (ponad 70tys zł !)…..a później będą się starac o dotację 🙄 fascynujący przebieg zdarzeń 😏

Polecane