fbpx
2 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

Szpital w Ostródzie przestał być jednoimienny

OstródaSzpital w Ostródzie przestał być jednoimienny

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szpital w Ostródzie od poniedziałku przestaje być szpitalem jednoimiennym, co oznacza, że będą tam leczeni nie tylko pacjenci z COVID-19. Dla zakażonych koronawirusem zarezerwowano tam 63 łóżka i 10 respiratorów. Stan podwyższonej gotowości zdjęto ze szpitali w Piszu, Giżycku i Elblągu.

Decyzje dotyczące działania szpitali wyznaczonych do leczenia zakażonych koronawirusem podjął wojewoda warmińsko-mazurski. Jego rzecznik Krzysztof Guzek poinformował w poniedziałek, że teraz dorosłe osoby zakażone koronawirusem będą leczone wyłącznie w Ostródzie na oddziale zakaźnym. „Chore na COVID-19 dzieci nadal będą leczone przez szpital dziecięcy w Olsztynie, w tej placówce jest dla nich przeznaczona jedna cześć budynku” – powiedział Guzek.

Szpital w Ostródzie od marca był szpitalem jednoimiennym, dla chorych na COVID-19 było tam przeznaczonych 168 łóżek i 24 respiratory. Teraz dla zakażonych koronawirusem zarezerwowano 63 łóżka i 10 respiratorów.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

„Stan podwyższonej gotowości w związku z pandemią koronawirusa został zdjęty ze szpitali w Elblągu, Piszu i Giżycku, gdzie miały być stale w gotowości łóżka dla zakażonych COVID-19. Teraz takiej konieczności nie ma, miejsca te będą mogli zajmować inni pacjenci” – powiedział Guzek.

Rzecznik wojewody dodał, że zasady działania szpitali wyznaczonych do leczenia zakażonych koronawirusem wojewoda warmińsko-mazurski podjął po uzgodnieniach z ministerstwem zdrowia.

Obecnie w szpitalach w Ostródzie i dziecięcym przebywa 11 pacjentów z koronawirusem.

Od marca w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 179 przypadków zakażenia koronawirusem, jedna osoba zmarła, 151 osób wyzdrowiało.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze