fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Sąd utrzymał areszt kierowcy, który potrącił kobietę oraz półtoraroczne bliźnięta

Wiadomości Sąd utrzymał areszt kierowcy, który potrącił kobietę oraz półtoraroczne bliźnięta

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie uwzględnił zażalenia obrońców kierowcy podejrzanego o potrącenie w Szczytnie kobiety i półtorarocznych bliźniąt; jedno zmarło – tymczasowe aresztowanie zostało utrzymane. Postanowienie sądu jest prawomocne.

Do wypadku doszło 25 kwietnia przy ulicy Władysława IV w Szczytnie. Kierowca, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią. Wszyscy trafili do szpitala. Jedno z dzieci po 9 dniach zmarło w wyniku ciężkich obrażeń. Drugi chłopczyk w stanie ciężkim wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Olsztynie.

28 kwietnia sąd rejonowy w Szczytnie rozpoznając wniosek miejscowej prokuratury rejonowej nie zastosował tymczasowego aresztowania wobec Adama D. podejrzanego o spowodowanie wypadku. Sąd uznał, że wobec zebranych już dowodów, podejrzany pozostając na wolności nie będzie miał możliwości w bezprawny sposób utrudniać toczącego się postępowania karnego. Według sądu wystarczą wolnościowe środki zapobiegawcze.

Sąd Okręgowy w Olsztynie, na skutek wniesionych przez prokuratora i pełnomocnika oskarżycielki posiłkowej zażaleń na tę decyzję 12 maja zmienił zaskarżone postanowienie, stosując wobec podejrzanego areszt na 3 miesięcy. W uzasadnieniu SO wskazał, że stopień społecznej szkodliwości tego czynu jest bardzo wysoki, a co za tym idzie istnieje realna obawa wymierzenia sprawcy surowej kary, a to z kolei rodzi domniemanie, że podejrzany pozostając na wolności może podejmować próby bezprawnych działań destabilizujących prawidłowy tok postępowania.

Na postanowienie olsztyńskiego SO zażalenie złożyli obrońcy podejrzanego Adama D. Podnieśli też zarzuty o charakterze procesowym związane z decyzją zastosowania tego środka zapobiegawczego na posiedzeniu bez udziału stron.

W piątek sąd okręgowy, w składzie powiększonym do trzech sędziów i na posiedzeniu z udziałem stron, nie uwzględnił zażaleń obrońców i utrzymał w mocy stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Adama D.

Sąd w pełni podzielił stanowisko pierwszego składu orzekającego o potrzebie stosowania wobec Adama D. najsurowszego ze środków zapobiegawczych na tym etapie śledztwa – poinformował rzecznik SO w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: