5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Zwalczanie przestępstw związanych z lasem, dzięki wspólnym patrolom Straży Leśnej i policji

OlsztynZwalczanie przestępstw związanych z lasem, dzięki wspólnym patrolom Straży Leśnej i policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku oraz strażnicy Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztynek podczas wspólnych patroli dbają o bezpieczeństwo na terenach leśnych. Celem tych działań jest m.in. zapobieganie kradzieżom drewna czy wszelkim zdarzeniom świadczącym o łamaniu obowiązującego prawa. W efekcie jednej z takich wspólnych służb, za nielegalny wjazd do lasu ukarany został kierowca osobówki, natomiast agresywny pasażer auta otrzymał mandat za niestosowanie się do poleceń policjanta – dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z zawartością marihuany.

reklama

Wspólne patrole strażników leśnych i policjantów z Komisariatu Policji w Olsztynku odbywają się na terenach leśnych regularnie. Patrole wykonywane są z wykorzystaniem policyjnych radiowozów oraz samochodów terenowych z taboru straży leśnej. Wspólnym celem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Przede wszystkim chodzi o zdarzenia związane z kradzieżą drewna, kłusownictwo, szkodnictwo leśne czy nielegalny wjazd do lasu.

W sobotę (16.07.2022 r.) podczas patrolu łączonego Policji i Straży Leśnej funkcjonariusze zainteresowali się osobowym bmw, którego kierowca w sposób nieuprawniony wjechał do lasu. 27-latek mając świadomość popełnionego wykroczenia, z rąk strażnika leśnego otrzymał mandat karny. Zainteresowanie mundurowych wzbudziło również nerwowe zachowanie pasażera. 24-letni mężczyzna podczas rozmowy z policjantami próbował wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Ostatecznie mundurowi ustali jego prawdziwą tożsamość – to 24-letni mieszkaniec Mielna. Policjanci ustalili powód nerwowego zachowania pasażera osobówki – przy 24-latku znaleziono i zabezpieczono woreczek foliowy z zawartością marihuany. Spotkanie z funkcjonariuszami zostało zakończone nałożeniem na 24-latka mandatu karnego za wprowadzanie w błąd interweniujących policjantów co do swojej tożsamości – nie uniknie on również odpowiedzialności za posiadanie substancji zabronionych, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia podejmują odpowiednie kroki w celu ochrony jego zasobów. Wszystko po to, by zachować walory tego specyficznego miejsca.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiktoria
19 lipca 2022 15:52

Walory. Pieknego miejsca powiadasz, to gdzie sa ci wszyscy wspaniali straznicy teksasu gdy juz z lasy ktory mam pod domem w ciagu 3 lat wycieli okolo 50% zasobow

Polecane
Ogłoszenia