fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zarzut dla instruktora po postrzale kursantów w WSPol w Szczytnie

Zarzut niedopełnienia obowiązków i nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała przedstawiła olsztyńska prokuratura okręgowa instruktorowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Przed rokiem w trakcie zajęć na strzelnicy postrzelił on dwoje kursantów.

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, instruktorowi szkolenia Maciejowi W. zarzucono, że jako funkcjonariusz publiczny odpowiedzialny za bezpieczeństwo osób przebywających na strzelnicy nie dopełnił swoich obowiązków. Miało to polegać na niezgodnym z przepisami posługiwaniu się bronią palną i ostrą amunicją podczas przeprowadzania zajęć, w wyniku czego oddał strzał z broni służbowej w kierunku osób uczestniczących w zajęciach i nieumyślnie postrzelił dwoje kursantów.

Zarzucono mu również, że nieumyślnie naraził jedną z kursantek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło 20 maja ubiegłego roku na strzelnicy szczycieńskiej WSPol. Na skutek pojedynczego wystrzału 29-letnia policjantka została ranna w biodro, ta sama kula trafiła potem rykoszetem 30-letniego policjanta w brzuch. Broń trzymał doświadczony 45-letni instruktor, który prowadził zajęcia.

„Maciej W. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie” – powiedział prokurator Stodolny.

Jak zaznaczył, śledczy umorzyli natomiast postępowanie w pozostałym zakresie, tj. odnośnie nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo 15 osób uczestniczących w kursie i współprowadzącego te zajęcia funkcjonariusza policji. Według Stodolengo, stało się tak z uwagi na niezłożenie przez te osoby wniosku o ściganie. Taki wniosek złożyła jedynie raniona kursantka.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...