fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szafa do sypialni – praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie do każdego mieszkania

Szafa do sypialni jest nieodłącznym elementem tego pomieszczenia. W niewielkich mieszkaniach stanowi jedyny mebel do przechowywania ubrań, pościeli, ręczników i innych niezbędnych, domowych akcesoriów, dlatego jej cechą nadrzędną powinna być funkcjonalność. Jak wybrać model, który zapewni optymalną ilość miejsca do przechowywania, a jednocześnie będzie ozdobą sypialni?

  1. Kilka komód czy duża szafa do sypialni?

  2. Szafy do sypialni z lustrem

  3. Dekoracyjna szafa do sypialni

Praktyczna szafa do sypialni powinna być obszerna i wyposażona we wszystkie elementy, które ułatwią utrzymanie porządku w przechowywanych w niej rzeczach. Jednak rozmiar to nie wszystko, liczy się również design i dopasowanie do stylu, w jakim została urządzona sypialnia.

Kilka komód czy duża szafa do sypialni?

Urządzając sypialnię, wiele osób zastanawia się nad zasadnością zakupu jednej, dużej, obszernej szafy do sypialni. Niektórzy rezygnują z niej na rzecz kilku mniejszych mebli, jednak to rozwiązanie, choć pozornie lepsze, w rzeczywistości niepotrzebnie zabiera miejsce. To szczególnie ważne w małych sypialniach, w których większą część zajmuje duże, dwuosobowe łóżko. Biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje dobrze dobrana szafa do sypialni, warto poświęcić na nią powierzchnię tego pomieszczenia. Po pierwsze, można zyskać bardzo obszerne miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy, począwszy od bielizny i odzieży, a na pościeli skończywszy, a po drugie duża szafa nawet w niewielkiej sypialni prezentuje się lepiej niż kilka mniejszych od niej komód lub szafek.

Szafy do sypialni z lustrem

Praktyczne szafy do sypialni zwykle wyposażone są w drzwi przesuwne. Mogą to być dwa lub trzy skrzydła, w zależności od tego, jaką szerokość ma szafa oraz w jaki sposób zostało zaprojektowane jej wnętrze. Zwykle są to tradycyjne skrzydła drzwiowe, zbudowane z jednego kawałka materiału, skrzydła panelowe lub przeszklone. Bardzo popularne rozwiązanie stanowi połączenie dwóch rodzajów wykończenia drzwi szafy – na jednym ze skrzydeł znajduje się lustro, a pozostałe mają charakter tradycyjny. Lustro to ma pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną szafy. W niewielkich sypialniach optycznie powiększa pomieszczenie, a dodatkowo stanowi praktyczny element, pozwalający użytkownikowi na szybkie sprawdzenie wyglądu zewnętrznego. Jest to więc bardzo funkcjonalne rozwiązanie – w szafie umieszcza się potrzebną odzież i obuwie, a znajdujące się na drzwiach lustro pozwala sprawdzić i ocenić całokształt wybranej stylizacji. Jeśli lustro na drzwiach szafy zostanie właściwie oświetlone, może służyć również paniom do wykonywania codziennego makijażu.

Dekoracyjna szafa do sypialni

Oprócz walorów typowo użytkowych, szafa do sypialni powinna być również jej ozdobą. Bardzo popularne jest obecnie kupowanie do sypialni całego zestawu mebli, w którym znajduje się nie tylko rama i stelaż łóżka, ale również pasujące do nich meble, m.in. szafa. To rozwiązanie pragmatyczne – nie trzeba przejmować się dopasowaniem do siebie poszczególnych mebli, ponieważ wszystkie z pewnością będą wykonane w tym samym stylu.

Szafę można też potraktować indywidualnie i wykorzystać ją jako oryginalną dekorację. niektórzy producenci dają możliwość wykończenia zewnętrznej części szafy według własnego projektu. I tak, niektóre modele są całkowicie przeszklone, inne zostały ozdobione fototapetą lub tapetą ze zdjęciem, a jeszcze inne posiadają rzeźbione ozdoby. Ta osobliwa forma dekoracji sypialni, choć nie jest rozwiązaniem tanim, zyskuje coraz większą popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...