fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jest pomysł na zmniejszenie korków. Powstanie nowa ulica na Jarotach

Ulica Bartąska jest jedną z najbardziej zakorkowanych w mieście. Gmina Stawiguda wybuduje nową drogę, która ma ją odciążyć.

Chodzi o przedłużenie ul. Bukowskiego, która graniczy z Olsztynem. Plan zakłada wybudowanie tam nowej ulicy, początkowo pokrytej płytami betonowymi. Ulica Bukowskiego łączy ulice Płoskiego z Bartąską na Jarotach.

Głównym celem jest przedłużenie ulicy w taki sposób, by prowadziła na os. Generałów, a po wybudowaniu nowej ul. Wilczyńskiego także na Brzeziny i al. Warszawską. Dla Stawigudy, wybudowanie tej ulicy będzie formą dojazdu do nowych osiedli, które tam powstają.

Cały plan wymaga jednak sporych środków finansowych, a prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, twierdzi, że ich brakuje:

„Nie dysponujemy obecnie funduszami na ich wykonanie”

Mimo tego, gmina Stawiguda wyszła z inną inicjatywą – wybudowania drogi tymczasowej:

„Właśnie rozpisany został w tej sprawie przetarg. Jej nawierzchnia zostanie wykonana z płyt betonowych. To potrzeba chwili, by rozwiązać obecne problemy komunikacyjne w tym rejonie. To fragment większego planu drogowego, rozłożonego na kilka lat.” – potwierdził wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz.

Wybudowanie takiego odcinka drogi, pozwoli połączyć ul. Bukowskiego z jedną z ulic na terenie gminy Stawiguda. Będzie to wąski, trzymetrowy fragment z poboczami.

Zarówno miasto, jak i gmina, licząc na znalezienie zewnętrznych środków, na pełne sfinalizowanie inwestycji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...