fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Jest pomysł na zmniejszenie korków. Powstanie nowa ulica na Jarotach

Wiadomości Jest pomysł na zmniejszenie korków. Powstanie nowa ulica na Jarotach

Ulica Bartąska jest jedną z najbardziej zakorkowanych w mieście. Gmina Stawiguda wybuduje nową drogę, która ma ją odciążyć.

Chodzi o przedłużenie ul. Bukowskiego, która graniczy z Olsztynem. Plan zakłada wybudowanie tam nowej ulicy, początkowo pokrytej płytami betonowymi. Ulica Bukowskiego łączy ulice Płoskiego z Bartąską na Jarotach.

Głównym celem jest przedłużenie ulicy w taki sposób, by prowadziła na os. Generałów, a po wybudowaniu nowej ul. Wilczyńskiego także na Brzeziny i al. Warszawską. Dla Stawigudy, wybudowanie tej ulicy będzie formą dojazdu do nowych osiedli, które tam powstają.

Cały plan wymaga jednak sporych środków finansowych, a prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, twierdzi, że ich brakuje:

„Nie dysponujemy obecnie funduszami na ich wykonanie”

Mimo tego, gmina Stawiguda wyszła z inną inicjatywą – wybudowania drogi tymczasowej:

„Właśnie rozpisany został w tej sprawie przetarg. Jej nawierzchnia zostanie wykonana z płyt betonowych. To potrzeba chwili, by rozwiązać obecne problemy komunikacyjne w tym rejonie. To fragment większego planu drogowego, rozłożonego na kilka lat.” – potwierdził wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz.

Wybudowanie takiego odcinka drogi, pozwoli połączyć ul. Bukowskiego z jedną z ulic na terenie gminy Stawiguda. Będzie to wąski, trzymetrowy fragment z poboczami.

Zarówno miasto, jak i gmina, licząc na znalezienie zewnętrznych środków, na pełne sfinalizowanie inwestycji.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x