fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jest pomysł na zmniejszenie korków. Powstanie nowa ulica na Jarotach

Wiadomości Jest pomysł na zmniejszenie korków. Powstanie nowa ulica na Jarotach

Ulica Bartąska jest jedną z najbardziej zakorkowanych w mieście. Gmina Stawiguda wybuduje nową drogę, która ma ją odciążyć.

Chodzi o przedłużenie ul. Bukowskiego, która graniczy z Olsztynem. Plan zakłada wybudowanie tam nowej ulicy, początkowo pokrytej płytami betonowymi. Ulica Bukowskiego łączy ulice Płoskiego z Bartąską na Jarotach.

Głównym celem jest przedłużenie ulicy w taki sposób, by prowadziła na os. Generałów, a po wybudowaniu nowej ul. Wilczyńskiego także na Brzeziny i al. Warszawską. Dla Stawigudy, wybudowanie tej ulicy będzie formą dojazdu do nowych osiedli, które tam powstają.

Cały plan wymaga jednak sporych środków finansowych, a prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, twierdzi, że ich brakuje:

„Nie dysponujemy obecnie funduszami na ich wykonanie”

Mimo tego, gmina Stawiguda wyszła z inną inicjatywą – wybudowania drogi tymczasowej:

„Właśnie rozpisany został w tej sprawie przetarg. Jej nawierzchnia zostanie wykonana z płyt betonowych. To potrzeba chwili, by rozwiązać obecne problemy komunikacyjne w tym rejonie. To fragment większego planu drogowego, rozłożonego na kilka lat.” – potwierdził wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz.

Wybudowanie takiego odcinka drogi, pozwoli połączyć ul. Bukowskiego z jedną z ulic na terenie gminy Stawiguda. Będzie to wąski, trzymetrowy fragment z poboczami.

Zarówno miasto, jak i gmina, licząc na znalezienie zewnętrznych środków, na pełne sfinalizowanie inwestycji.

 

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: