fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

19-latek pomalował pomnik Papieża Jana Pawła II

Wiadomości 19-latek pomalował pomnik Papieża Jana Pawła II

Zatrzymano podejrzewanego o znieważenie w nocy z wtorku na środę pomnika Jana Pawła II w Toruniu. Mężczyzna miał, najprawdopodobniej razem z drugą osobą, wymalować nieprzyzwoity rysunek oraz zamalować twarz papieża.

„Zatrzymany ma niespełna 20 lat i pochodzi z powiatu nowomiejskiego (Warmińsko-Mazurskie). Ok. godziny 4 o znieważeniu pomnika zaalarmowana została Straż Miejska” – poinformowała oficer prasowa komendy miejskiej w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Strażnicy ujęli mężczyzna w okolicach pomnika, niemalże na gorącym uczynku. Z informacji, które posiadają śledczy, wynika, że najprawdopodobniej nie działał sam.

„Sprawdzamy monitoring. Przesłuchiwani będą również potencjalni świadkowie. Zatrzymany mężczyzna był pijany. Badanie stwierdziło 1,5 promila w jego organizmie. Jeszcze nie usłyszał zarzutów, gdyż musi wytrzeźwieć” – podkreśliła podinsp. Dąbrowska.

Pomnik Jana Pawła II został znieważony przez wykonane żółtą farbą malunki o charakterze niecenzuralnym.

„Zatrzymany musi się liczyć z zarzutem znieważenia pomnika i zniszczenia mienia w sposób chuligański, za co grozi do 5 lat więzienia” – dodała oficer prasowa toruńskiej policji.

Zatrzymany sprawca to mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Przebywał w Toruniu u kolegi.

19-latek pomalował pomnik Papieża Jana Pawła II
Autor zdjęcia: ototorun.pl

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: