fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

19-latek pomalował pomnik Papieża Jana Pawła II


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Zatrzymano podejrzewanego o znieważenie w nocy z wtorku na środę pomnika Jana Pawła II w Toruniu. Mężczyzna miał, najprawdopodobniej razem z drugą osobą, wymalować nieprzyzwoity rysunek oraz zamalować twarz papieża.

„Zatrzymany ma niespełna 20 lat i pochodzi z powiatu nowomiejskiego (Warmińsko-Mazurskie). Ok. godziny 4 o znieważeniu pomnika zaalarmowana została Straż Miejska” – poinformowała oficer prasowa komendy miejskiej w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Strażnicy ujęli mężczyzna w okolicach pomnika, niemalże na gorącym uczynku. Z informacji, które posiadają śledczy, wynika, że najprawdopodobniej nie działał sam.

„Sprawdzamy monitoring. Przesłuchiwani będą również potencjalni świadkowie. Zatrzymany mężczyzna był pijany. Badanie stwierdziło 1,5 promila w jego organizmie. Jeszcze nie usłyszał zarzutów, gdyż musi wytrzeźwieć” – podkreśliła podinsp. Dąbrowska.

Pomnik Jana Pawła II został znieważony przez wykonane żółtą farbą malunki o charakterze niecenzuralnym.

„Zatrzymany musi się liczyć z zarzutem znieważenia pomnika i zniszczenia mienia w sposób chuligański, za co grozi do 5 lat więzienia” – dodała oficer prasowa toruńskiej policji.

Zatrzymany sprawca to mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Przebywał w Toruniu u kolegi.

Autor zdjęcia: ototorun.pl

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs