fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 12 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży.

Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe i inne obiekty użyteczności publicznej. Tym razem u zbiegu Obiegowej i Pstrowskiego stanie Osiedle Panorama. Właśnie ruszyła sprzedaż najnowszej inwestycji firmy Budlex, to już drugie osiedle mieszkaniowe na terenie Olsztyna, pierwsza inwestycja Libero cieszy się dużym zainteresowaniem. Czym Panorama różni się od innych obiektów na terenie naszego miasta? Troską o środowisko. Troską o mieszkańców Olsztyna.

Trzyetapowa inwestycja zlokalizowana będzie w najwyższym punkcie miasta, blisko największych miejskich galerii. Dużym atutem położenia jest roztaczająca się panorama na zabytki – zamek, katedrę oraz kopuły – planetarium i obserwatorium w okolicy Starego Miasta. Pierwszy etap Osiedla Panorama będzie się składać z kompleksu 2 nowoczesnych budynków i 85 mieszkań.
Jak zapewnia firma podczas tworzenia koncepcji kierowano się funkcjonalnością i troską o okoliczny ład architektoniczny, dlatego aby jak najlepiej dopasować osiedle do okolicznej zabudowy, zróżnicowano budynki pod względem ich wysokości. W pierwszym etapie powstaną budynki sześcio- i siedmiokondygnacyjne.

Zapytaliśmy przedstawicieli inwestora o ich podejście do współczesnego budownictwa i stosunek do naszego miasta.
„Olsztyn jest dla nas szczególnym miejscem, zależy nam na tym by aktywnie i długofalowo uczestniczyć w jego rozwoju. Panorama to kolejna inwestycja, w której wdrażamy dobre i sprawdzone rozwiązania zastosowane w lokalizacjach w których jesteśmy już obecni. Aspekt dbania o środowisko jest dla nas ważny, przewidujemy nasadzenie gatunków krzewów i drzew oczyszczające powietrze. Idea proekologicznego osiedla obejmuje w tym projekcie również zastosowanie energooszczędnego oświetlenia w technologii LED, a samo drewno pochodzące z wycinki zostało w ubiegłym miesiącu przekazane we współpracy z olsztyńskim MOPS-em dwóm potrzebującym rodzinom. Łącznie firma przekazała ok 6 ton drewna.

Od kilku lat wszyscy widzimy znaczne ocieplenie klimatu i zmniejszenie opadów. W obecnym czasie niezwykle ważne jest racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi. W tym roku i w kolejnych spodziewany jest duży deficyt opadów, dlatego tak ważne by zadbać o retencję wody opadowej, a podczas codziennego korzystania zwyczajnie ją oszczędzać. Pomoże w tym specjalna aplikacja na telefon dedykowana mieszkańcom naszego osiedla. Umożliwi ona monitoring zużycia wody i ciepła.

W ramach pierwszego etapu nasadzonych zostanie przez firmę Budlex około 90 sztuk drzew i blisko 1900 krzewów. Obecnie konsultujemy dobór szaty roślinnej która będzie sprzyjała zatrzymywaniu deszczówki.
Nowoczesne budownictwo i odpowiedzialność społeczna wymagają takich rozwiązań.” – mówi Pani Małgorzata Mellem Wiceprezes Budlex Sp. z o.o..

Deweloper położył szczególny nacisk na komfort przyszłych mieszkańców. Wszystkie budynki będą usytuowane z zachowaniem odpowiedniej przestrzeni na istniejący starodrzew i na zagospodarowanie terenu dużą ilością nasadzeń. Osiedle Panorama to przemyślany projekt, który zadba o harmonię otoczenia. Podobnie jak wcześniejsze realizacje, ten również będzie miał formułę otwartego kompleksu, bez ogrodzeń i płotów. Zgodnie z ideą maksimum zieleni, biologicznie czynne będą też awaryjne drogi dojazdowe. Na terenie pierwszego etapu inwestycji znajdzie się strefa relaksu i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Położenie pośród roślinności, oraz bliskość ścieżki rowerowej wyposażonej w stację serwisową, pozwoli na realizowanie aktywności sportowych czy złapanie chwili wytchnienia i odprężenia.

“Cieszymy się niezwykle, budując już drugą inwestycję w Olsztynie, pierwsza Libero znajdująca się przy ulicy Barcza przyjęta została z dużym entuzjazmem przez nabywców. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że olsztynianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości szukają nowoczesnych, stylowych projektów wzbogaconych o rozwiązania proekologiczne. Mamy zamiar stać się liderem na lokalnym rynku pod względem implementowania prośrodowiskowych technologii. Płynące z tego korzyści są obopólne dla mieszkańców inwestycji i oczywiście mieszkańców Olsztyna.” – dodaje Pani Małgorzata Mellem Wiceprezes Budlex Sp. z o.o..

Oferta firmy Budlex Sp. z o.o. skierowana jest do szerokiego grona klientów, w szczególności do osób dynamicznych i niezależnych oraz rodzin z dziećmi. Nowoczesna forma, połączenie wysokiej jakości materiałów i minimalistycznego designu z pewnością przypadną do gustu mieszkańcom. Bogaty wachlarz metraży od 37 do 118 mkw z pewnością pomoże znaleźć to jedno upragnione mieszkanie.

Jak deklaruje firma, deweloper postawił na ustawne i ergonomiczne 2 pokojowe mieszkania, których będzie najwięcej. Ponadto w ofercie znajdą się 3 i 4 pokojowe lokale wyposażone w duże przeszklenia oparte o panoramiczne okna, które zapewnią ponadprzeciętną ilość światła dziennego. Klienci będą mieli możliwość wykończenia lokalu pod klucz oraz możliwość montażu rolet zewnętrznych na etapie budowy. Całodobowy monitoring czy wycieraczki wpuszczone w posadzkę powili stają się standardem, jednak z pewnością ciekawą i użyteczną nowinką będzie domofon z funkcją przywoływania windy. Dla komfortu mieszkańców w pierwszym etapie inwestycji oddanych zostanie 87 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemnych garażach wyposażonych w podgrzewany zjazd, ponadto 18 ogólnodostępnych miejsc parkingowych na terenie.

Rynek deweloperski zmienia się nieustannie, technologie ekologiczne stają się coraz powszechniejsze, jednak potrzeba firm, które nadają ton, wyznaczają standardy, są liderami branży. Budlex z pewnością się do nich zalicza.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...