fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

14 funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego na kwarantannie, po nalocie na nielegalny zakład

14 funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiego urzędu celno-skarbowego zostało objętych kwarantanną po kontakcie z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem – podał sanepid. Uczestniczyli oni w wykryciu w Mrągowie prawie dwóch ton nielegalnego tytoniu.

Jak poinformował we wtorek wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, na kwarantannie przebywa łącznie 14 funkcjonariuszy, którzy przed tygodniem uczestniczyli w działaniach w powiecie mrągowskim. Mieli oni wówczas krótkotrwały kontakt z osobą – jak się później okazało – zakażoną koronawirusem. Według Dziski dodatni wynik badań u tej osoby potwierdzono dzień czy dwa po akcji KAS.

„Mija siedem dni od tego kontaktu, więc pobierzemy od funkcjonariuszy próbki do badań, aby potwierdzić lub wykluczyć u nich obecność koronawirusa. Najpóźniej w czwartek powinniśmy mieć pełną jasność sytuacji” – dodał.

Informacje o liczbie objętych kwarantanną funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiego urzędu celno-skarbowego potwierdziła rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska. Jak zaznaczyła, ta sytuacja nie wpłynęła na funkcjonowanie i sprawność tej instytucji.

„Stan tych 14 funkcjonariuszy jest dobry, mamy z nimi stały kontakt. Nie mają absolutnie żadnych objawów, więc jesteśmy dobrej myśli” – powiedziała i dodała, że trwa oczekiwanie na wyniki testów i wytyczne sanepidu, czy funkcjonariusze mogą wrócić z kwarantanny.

Kostowska poinformowała, że profilaktycznie przeprowadzono odkażanie pomieszczeń, w których pracowali. Podkreśliła, że niezależnie od stanu epidemii służby celno-skarbowe nieprzerwanie działają, więc funkcjonariusze „na pierwszej linii” są narażeni do bezpośrednią styczność z innymi osobami. „Mamy świadomość związanych z tym zagrożeń i jesteśmy do tego przygotowani” – zapewniła rzeczniczka.

Przed tygodniem warmińsko-mazurska KAS wykryła na terenie zakładów przemysłowych w Mrągowie prawie 1,9 tys. kg suszu tytoniowego i 421 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu i 12,5 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Na miejscu funkcjonariusze zastali wtedy dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu. Jak podawała KAS, gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 1,5 mln zł z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...