fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policjanci schwytali dwie młode sarenki

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wezwani zostali do „wyjątkowej” interwencji. Nietypowe zgłoszenie dotyczyło dwóch spłoszonych saren, które uwięzione w pasie drogowym krajowej 51 wbiegały na jezdnię stwarzając bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Młode sarny zostały schwytane przez policjantów, odwiezione do pobliskiego lasu a następnie wypuszczone na wolność. Na szczęście w tym przypadku pomoc nadeszła w samą porę.

Do nietypowej interwencji z udziałem dwóch saren, które znalazły się w potrzasku doszło w ubiegły piątek (15.05.2020) w pobliżu drogi krajowej nr 51 na wysokości m. Kabikiejmy Dolne. W pasie drogowym, odgrodzonym od lasu siatką zostały uwięzione dwie młode sarny, które nie mogły samodzielnie znaleźć powrotnej drogi do lasu. Z pomocą ruszyli dobromiejscy policjanci.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, po przyjeździe na miejsce interwencji zastali tam dwie młode sarny, które w popłochu wbiegały na jezdnie, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ta nietypowa interwencja jest dowodem na to, że policjanci niosą pomoc w najróżniejszych sytuacjach – jak się okazuje nie tylko ludziom, ale często pomagają także zwierzętom.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci bez chwili namysłu przystąpili do działania i uratowali zwierzęta z opresji. Po tym jak funkcjonariusze zdobyli zaufanie zwierząt, schwytali je i policyjnym radiowozem ruszyli z nietypowymi pasażerami w kierunku pobliskiego lasu, gdzie zwierzęta zostały wypuszczone – miejmy nadzieję, że szybko zapomną one o traumatycznych przeżyciach.

Pamiętajmy, że wizyty dzikich zwierząt na drodze nie należą do rzadkości a policjanci wielokrotnie są wzywani do takich „nietypowych” interwencji. Każda interwencja z udziałem zwierząt jest potencjalnie niebezpieczna. Dzikie zwierzęta mogą wbiec przed nadjeżdżający pojazd i doprowadzić do kolizji czy wypadku drogowego. W tym przypadku, pomoc nadeszła w samą porę a dzięki policjantom z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście interwencja z udziałem dwóch młodych saren miała swoje szczęśliwe zakończenie. W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i zwierzęta szczęśliwie wróciły do swojego domu.

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...