fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W czasie kwarantanny mniej kolizji, pijanych kierowców i włamań


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Ze statystyk warmińsko-mazurskiej policji wynika, że w czasie kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa odnotowano mniej kolizji, pijanych kierowców, spadła też liczba kradzieży z włamaniem.

Według danych przekazanych przez biuro prasowe warmińsko-mazurskiej policji od początku roku do końca kwietnia w regionie doszło do 271 wypadków drogowych, w których zginęły 24 osoby, a rannych zostało w nich 317 osób. Każda z tych statystyk nieznacznie, ale jest mniejsza od analogicznych danych z tego samego okresu sprzed roku. Wówczas odnotowano o 30 wypadków więcej, zginęły 3 osoby więcej, a rannych było o 69 osób więcej.

Wpływ kwarantanny zdecydowanie widać w statystykach dotyczących kolizji drogowych – tych w 2020 roku odnotowano aż o 1218 mniej, niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Policja zatrzymała także mniej pijanych kierowców, o ile w 2019 roku było ich blisko 1,05 tys., o tyle w tym roku 877.

Epidemia koronawirusa nie zmieniła w znaczący sposób policyjnych statystyk dotyczących pospolitej przestępczości. W bieżącym roku odnotowano zaledwie 1 zabójstwo mniej, niż w tym samym czasie przed rokiem, rozbojów było tylko o 3 mniej. O 13 mniej odnotowano pobić i bójek (w tym roku 37), liczba kradzieży spadła o 16 (odnotowano ich od początku roku 810).

O znaczącym spadku w przypadku przestępstw można mówić w odniesieniu do kradzieży z włamaniem – tych w bieżącym roku odnotowano o 86 mniej (w sumie 754).

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs