fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W czasie kwarantanny mniej kolizji, pijanych kierowców i włamań

Wiadomości W czasie kwarantanny mniej kolizji, pijanych kierowców i włamań

Ze statystyk warmińsko-mazurskiej policji wynika, że w czasie kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa odnotowano mniej kolizji, pijanych kierowców, spadła też liczba kradzieży z włamaniem.

Według danych przekazanych przez biuro prasowe warmińsko-mazurskiej policji od początku roku do końca kwietnia w regionie doszło do 271 wypadków drogowych, w których zginęły 24 osoby, a rannych zostało w nich 317 osób. Każda z tych statystyk nieznacznie, ale jest mniejsza od analogicznych danych z tego samego okresu sprzed roku. Wówczas odnotowano o 30 wypadków więcej, zginęły 3 osoby więcej, a rannych było o 69 osób więcej.

Wpływ kwarantanny zdecydowanie widać w statystykach dotyczących kolizji drogowych – tych w 2020 roku odnotowano aż o 1218 mniej, niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Policja zatrzymała także mniej pijanych kierowców, o ile w 2019 roku było ich blisko 1,05 tys., o tyle w tym roku 877.

Epidemia koronawirusa nie zmieniła w znaczący sposób policyjnych statystyk dotyczących pospolitej przestępczości. W bieżącym roku odnotowano zaledwie 1 zabójstwo mniej, niż w tym samym czasie przed rokiem, rozbojów było tylko o 3 mniej. O 13 mniej odnotowano pobić i bójek (w tym roku 37), liczba kradzieży spadła o 16 (odnotowano ich od początku roku 810).

O znaczącym spadku w przypadku przestępstw można mówić w odniesieniu do kradzieży z włamaniem – tych w bieżącym roku odnotowano o 86 mniej (w sumie 754).

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: