fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nietrzeźwy 17-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję

17-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Za swoją nieodpowiedzialną poranną przejażdżkę odpowie przed sądem. Nie uniknie odpowiedzialności również pasażer, który udostępnił auto swojemu koledze.

W piątek (15.05.2020 r.) około godz. 4:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kolizji na terenie miasta. Kierujący Fordem Focusem uderzył w zaparkowany bus marki Renault, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji jednej z nidzickich firm.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policyjny. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że za kierownicą osobowego forda siedział 17-latek. Oprócz tego, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku powstałych uszkodzeń policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. W pojeździe, oprócz nietrzeźwego kierującego znajdował się pasażer, do którego należał ford.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z konsekwencjami swojej porannej przejażdżki. 17-latek będzie tłumaczył się przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. Młodzieńcowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażer, za popełnione wykroczenie polegające na udostępnieniu pojazd osobie nietrzeźwej i nieposiadającej uprawnień do kierowania musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 300 zł. Z uwagi na panujący stan epidemii wywołany koronawirusem obaj mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za naruszenie nakazu zasłaniania nosa i ust.

ŹródłoKWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...