20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Nietrzeźwy 17-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję

WiadomościNietrzeźwy 17-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję

17-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Za swoją nieodpowiedzialną poranną przejażdżkę odpowie przed sądem. Nie uniknie odpowiedzialności również pasażer, który udostępnił auto swojemu koledze.

reklama

W piątek (15.05.2020 r.) około godz. 4:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kolizji na terenie miasta. Kierujący Fordem Focusem uderzył w zaparkowany bus marki Renault, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji jednej z nidzickich firm.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policyjny. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że za kierownicą osobowego forda siedział 17-latek. Oprócz tego, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku powstałych uszkodzeń policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. W pojeździe, oprócz nietrzeźwego kierującego znajdował się pasażer, do którego należał ford.

reklama

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z konsekwencjami swojej porannej przejażdżki. 17-latek będzie tłumaczył się przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej. Młodzieńcowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażer, za popełnione wykroczenie polegające na udostępnieniu pojazd osobie nietrzeźwej i nieposiadającej uprawnień do kierowania musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 300 zł. Z uwagi na panujący stan epidemii wywołany koronawirusem obaj mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za naruszenie nakazu zasłaniania nosa i ust.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane