fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wpadł muzealny złodziej. Odpowie za kradzież rogów nosorożca


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Elbląscy policjanci zatrzymali 40-letniego Mariusza T., który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna włamał się  do muzeum nauk przyrodniczych w Niemczech i zabrał ze sobą 4 rogi nosorożców, które prawdopodobnie sprzedał.

Zatrzymany przez elbląskich kryminalnych 40-latek był skazany za wspomniane włamanie i kradzież eksponatów z niemieckiego muzeum, do których doszło w maju 2012 roku.

Wtedy to Mariusz T. przy pomocy drabiny wspiął się do okna budynku znajdującego się na wysokości około sześciu metrów i w ten sposób dostał się do wnętrza muzeum. Sprawca pozostawił na miejscu ślady swojej obecności – relacjonują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Ponadto z ustaleń policji wynikało, że w trakcie próby oderwania od ściany ekspozycji wspólnik Mariusza T. spadł na podłogę, trzymając się… głowy nosorożca. W trakcie upadku rozbił także szklaną gablotę.

Policja po zabezpieczeniu wszystkich śladów ustaliła również tożsamość włamywaczy – zostali bowiem zarejestrowani przez kamery monitoringu muzeum, robiąc przed kradzieżą rozpoznanie.

Mariusz T. będzie odpowiadał przed sądem. Co ciekawe, 40-latek do momentu zatrzymania nie wiedział, że od listopada jest poszukiwany przez policję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs