fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wojewódzki Fundusz w Olsztynie wspiera Szpital Miejski w Elblągu

Artykuł sponsorowany Wojewódzki Fundusz w Olsztynie wspiera Szpital Miejski w Elblągu

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu otrzyma 50 tysięcy złotych na utylizację ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa. Finansowego wparcia na to działanie udzieli placówce Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Ta pomoc jest częścią ogólnopolskiej akcji wspierania szpitali walczących z epidemią koronawirusa.

Inicjatywie patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych. Zużyte kombinezony i maseczki wykorzystywane w szpitalach zostaną przekazane do wyspecjalizowanych firm, które zapewnią ich bezpieczną utylizację. Koszt utylizacji zostanie pokryty dzięki dotacjom z WFOŚiGW.

WFOŚiGW w całej Polsce razem z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Bankiem Ochrony Środowiska tworzą unikatowy w skali Europy system finansowania zadań związanych z ochroną środowiska. Każdy Fundusz wspiera działania proekologiczne w swoim regionie, udzielając atrakcyjnego dofinansowania na inwestycje dotyczące ochrony powietrza, gospodarki wodnej czy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody. Fundusze są zaangażowane także we wspólne ogólnopolskie programy, w tym Program Priorytetowy Czyste Powietrze, program usuwania azbestu, wapnowania regeneracyjnego gleb i wsparcia Straży Pożarnych, a także ogólnopolski Projekt Doradztwa Energetycznego, umożliwiający uzyskanie wsparcia w zakresie inwestycji dotyczących poprawy efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Wojewódzki Fundusz w Olsztynie wspiera Szpital Miejski w Elblągu

Przeczytaj także:

1 KOMENTARZ

  1. Super. Korzystałem z Programu Czyste Powietrze. 30% dofinansowania do pompy ciepła. Szybko, sympatycznie i skutecznie. W dobie pandemii teraz fundusz pomaga szpitalowi. Robią dobrą robotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: