24 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Pracownicy sanepidu pojadą wspomóc kolegów na Śląsku

OlsztynPracownicy sanepidu pojadą wspomóc kolegów na Śląsku

Pracownicy nadzoru epidemiologicznego z Olsztyna pojadą na Śląsk wspomóc pracę tamtejszych służb sanitarnych – poinformował w poniedziałek warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

reklama

Dzisko poinformował, że o wsparcie poprosił śląski sanepid. “Tam sytuacja jest najpoważniejsza w kraju, poproszono nas o wsparcie i tego wsparcia udzielimy” – powiedział Dzisko. Dodał, że kilka osób pojedzie na Śląsk prawdopodobnie we wtorek.

“Będą to osoby pracujące w nadzorze epidemiologicznym, których rolą jest ustalanie kręgu osób, z którymi mieli do czynienia zakażeni koronawirusem” – powiedział Dzisko i dodał, że ze względu na liczbę osób zakażonych na Śląsku w tym zakresie jest tam ogrom pracy.

reklama

“Jesteśmy też gotowi do badania próbek ale ze względu na odległość pomiędzy Warmią a Śląskiem jest to mało praktyczne. Dlatego oddelegujemy kilka osób do pracy na miejscu” – powiedział Dzisko.

Według opublikowanych w niedzielę rano danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, liczba osób z potwierdzonym zakażeniem na Śląsku wynosi 3 tys. 458 (najwięcej w kraju; o 138 więcej, niż w sobotę rano). W kwarantannie domowej przebywa w woj. śląskim (decyzje sanepidu, bez danych policji) 5 tys. 575 osób, a 6 tys. 472 osoby pozostają pod nadzorem sanitarnym. Zmarło 148 osób, 810 wyzdrowiało, w szpitalach pozostaje 411 osób.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane