fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pracownicy sanepidu pojadą wspomóc kolegów na Śląsku

OlsztynPracownicy sanepidu pojadą wspomóc kolegów na Śląsku

Pracownicy nadzoru epidemiologicznego z Olsztyna pojadą na Śląsk wspomóc pracę tamtejszych służb sanitarnych – poinformował w poniedziałek warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

reklama

Dzisko poinformował, że o wsparcie poprosił śląski sanepid. “Tam sytuacja jest najpoważniejsza w kraju, poproszono nas o wsparcie i tego wsparcia udzielimy” – powiedział Dzisko. Dodał, że kilka osób pojedzie na Śląsk prawdopodobnie we wtorek.

“Będą to osoby pracujące w nadzorze epidemiologicznym, których rolą jest ustalanie kręgu osób, z którymi mieli do czynienia zakażeni koronawirusem” – powiedział Dzisko i dodał, że ze względu na liczbę osób zakażonych na Śląsku w tym zakresie jest tam ogrom pracy.

reklama

“Jesteśmy też gotowi do badania próbek ale ze względu na odległość pomiędzy Warmią a Śląskiem jest to mało praktyczne. Dlatego oddelegujemy kilka osób do pracy na miejscu” – powiedział Dzisko.

Według opublikowanych w niedzielę rano danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, liczba osób z potwierdzonym zakażeniem na Śląsku wynosi 3 tys. 458 (najwięcej w kraju; o 138 więcej, niż w sobotę rano). W kwarantannie domowej przebywa w woj. śląskim (decyzje sanepidu, bez danych policji) 5 tys. 575 osób, a 6 tys. 472 osoby pozostają pod nadzorem sanitarnym. Zmarło 148 osób, 810 wyzdrowiało, w szpitalach pozostaje 411 osób.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia