fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Chińczycy wykryli koronawirusa w nasieniu ofiar COVID-19. Czy przenosi się poprzez kontakty seksualne?

Koronawirus Chińczycy wykryli koronawirusa w nasieniu ofiar COVID-19. Czy przenosi się poprzez kontakty...

W spermie mężczyzn, którzy zachorowali na COVID-19, chińscy specjaliści wykryli koronawirusa SARS-CoV-2. Nie wiadomo jeszcze czy może dochodzić do zakażenia poprzez kontakty seksualne. Na razie są to jedynie wstępne wyniki badań, a inne tego nie potwierdzają.

Specjaliści szpitala publicznego w Shangqiu twierdzą, że przebadali spermę 38 mężczyzn, którzy zachorowali na COVID-29. U sześciu z nich, czyli u 16 proc., wykryto koronawirusa SARS-CoV-2. Piszą o tym na łamach pisma JAMA Network Open. Zastrzegają jednak, że są to wstępne wyniki badań.

Nie wiadomo jeszcze czy może dochodzić do zakażenia tym patogenem poprzez kontakty seksualne. Badacze chcą to ustalić, tym bardziej, że wirusa wykryto w spermie pacjentów, którzy wyzdrowieli. Jednak inni specjaliści zwracają uwagę, że w badaniach, jakie przeprowadzono również w Chinach w lutym i marcu 2020 r., nie wykryto tego drobnoustroju w spermie.

Przede wszystkim nie wiadomo, czy wykryty w spermie koronawirus jest aktywny i może zakażać – zwraca uwagę w wypowiedzi dla Reutersa prof. Allan Pacey, androlog z Sheffield University. Brytyjski specjalista przyznaje jednak, że wcześniej w spermie wykryto inne zarazki, takie jak wirusy Zika oraz Ebola.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

  1. Wielka sensacja.
    Jak piszą, że można go wykryć w ściekach kanalizacyjnych w oczyszczalni ścieków,
    które spływają z całego miasta i do tego z zakładów przemysłowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: