fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Przedstawiciel WHO: we Włoszech może być ponad 3 mln zakażonych koronawirusem

reklama

Być może we Włoszech jest ponad 3 mln zakażonych koronawirusem – taką tezę postawił jeden z dyrektorów w Światowej Organizacji Zdrowia(WHO), członek komitetu naukowego doradzającego rządowi w Rzymie Ranieri Guerra. Dodał, że objawy zakażenia zmieniają się.

W wywiadzie dla dziennika „Il Messaggero” Guerra, mówiąc o możliwej liczbie zakażonych w kraju, powiedział: „Mamy ich kilka milionów, może ponad trzy miliony. Są gęsto zaludnione regiony, gdzie doszło do intensywnego ataku wirusa”.

„Dane oczywiście bardzo różnią się w poszczególnych regionach” – zaznaczył ekspert.

reklama

Guerra podkreślił, że podczas gdy na początku epidemii najbardziej znaczącym objawem było zapalenie płuc, obecnie symptomów jest więcej. Dlatego jego zdaniem konieczne jest przeprowadzanie szybkich testów na obecność koronawirusa i ustalanie kontaktów osoby zakażonej.

„Przyszłością będzie szczepienie wszystkich osób. Trwają badania nad około 80 szczepionkami; co najmniej pięć lub sześć jest nadzwyczaj obiecujących, dzięki czemu możemy mieć skuteczne narzędzie w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku” – oświadczył.

Przedstawiciel WHO zastrzegł, że troską Organizacji jest to, aby cena szczepionki była dostępna. „Nie może być ona zastrzeżona tylko dla tych, którzy mogą sobie na nią pozwolić” – wyjaśnił.

Oficjalne dane włoskiej Obrony Cywilnej to 91 tys. osób obecnie zakażonych i ponad 214 tys. potwierdzonych dotąd przypadków. Zmarło ponad 29,6 tys. osób.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: