fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Przedstawiciel WHO: we Włoszech może być ponad 3 mln zakażonych koronawirusem

Być może we Włoszech jest ponad 3 mln zakażonych koronawirusem – taką tezę postawił jeden z dyrektorów w Światowej Organizacji Zdrowia(WHO), członek komitetu naukowego doradzającego rządowi w Rzymie Ranieri Guerra. Dodał, że objawy zakażenia zmieniają się.

W wywiadzie dla dziennika „Il Messaggero” Guerra, mówiąc o możliwej liczbie zakażonych w kraju, powiedział: „Mamy ich kilka milionów, może ponad trzy miliony. Są gęsto zaludnione regiony, gdzie doszło do intensywnego ataku wirusa”.

„Dane oczywiście bardzo różnią się w poszczególnych regionach” – zaznaczył ekspert.

Guerra podkreślił, że podczas gdy na początku epidemii najbardziej znaczącym objawem było zapalenie płuc, obecnie symptomów jest więcej. Dlatego jego zdaniem konieczne jest przeprowadzanie szybkich testów na obecność koronawirusa i ustalanie kontaktów osoby zakażonej.

„Przyszłością będzie szczepienie wszystkich osób. Trwają badania nad około 80 szczepionkami; co najmniej pięć lub sześć jest nadzwyczaj obiecujących, dzięki czemu możemy mieć skuteczne narzędzie w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku” – oświadczył.

Przedstawiciel WHO zastrzegł, że troską Organizacji jest to, aby cena szczepionki była dostępna. „Nie może być ona zastrzeżona tylko dla tych, którzy mogą sobie na nią pozwolić” – wyjaśnił.

Oficjalne dane włoskiej Obrony Cywilnej to 91 tys. osób obecnie zakażonych i ponad 214 tys. potwierdzonych dotąd przypadków. Zmarło ponad 29,6 tys. osób.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...