18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Wspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina. Nie będzie wyborów 10 maja

WiadomościWspólne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina. Nie będzie wyborów 10 maja

Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach – oświadczyli Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin w przesłanym wspólnym komunikacie.

reklama

“W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.

“Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie” – dodano.

reklama

“Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji” – głosi treść wspólnego oświadczenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianka
7 maja 2020 21:04

Niezaleznie od tego kiedy sie odbeda to moja rodzina zaglosuje na Pana Szymona Holownie💛Bezpartyjny, nikomu nie bedzie musial w tylek wchodzic ani byc niczyja marionetka jak Pan Duda i Kaczynski… Pan Szymon ma swoje zdanie, jest bardzo inteligentny, reprezentacyjny i to co go wyroznia to wrazliwosc i sumienie💛💛💛 ps 500plus zostawi💛

Polecane