fbpx
7 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Kierowca Audi wpadł koło dworca w Olsztynie. Grozi mu 5 lat więzienia

reklama

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się mężczyzna, który wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu, a w dodatku wbrew obowiązującemu go sądowemu zakazowi. Na jadącego tzw. „wężykiem” kierowcę zwrócił uwagę inny uczestnik ruchu drogowego, który natychmiast powiadomił policjantów. 34-latek został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek (04.05.2020) po przyjęciu zgłoszenia od świadka, który podejrzewał że inny kierowca jest nietrzeźwy, olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w pobliżu Dworca PKP zauważyli wskazane auto marki Audi A4. Samochód jechał całą szerokością drogi, zjeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, w pewnym momencie uderzając w krawężnik. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę zatrzymując do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 34-letni kierujący był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

reklama

Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że 34-latek wsiadł za kierownicę auta wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

34-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przy okazji tej informacji, należy zwrócić szczególną uwagę na postawę świadka, który widząc realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiednio zareagował i powiadomił Policję. Dzięki godnej naśladowania postawie świadka oraz interwencji policjantów nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze