fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego podejrzany o zuchwałą kradzież z magazynu celnego

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-latek podejrzany o zuchwałą kradzież papierosów wartych 6 mln zł z magazynu celnego w Gdańsku.

Ja powiedziała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, aresztowanie 29-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego – to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspieranych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i w Olsztynie, Prokuraturę Okręgową w Gdańsku oraz służby podległe ministrowi finansów.

„Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzież z włamaniem do kontenerów, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz paserstwa. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez policjantów aresztował 29-latka na najbliższe miesiące” – dodała Kamińska.

Zuchwałą kradzież papierosów wartych 6 mln z magazynu celnego w Gdańsku ujawniono 25 kwietnia. Wówczas to okazało się, że nieznani sprawcy ukradli 480 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu po włamaniu do kontenerów trzymanych na terenie należącym do służb celnych.

Zimą kontrabandę ujawnili funkcjonariusze CBŚP i KAS w porcie w Gdyni.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do zatrzymanego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli część pochodzących z kradzieży z włamaniem wyrobów tytoniowych oraz znaleźli ponad 900 porcji handlowych amfetaminy oraz 340 gramów marihuany.

Ponadto w budynkach na terenie posesji policjanci zabezpieczyli pochodzące z kradzieży trzy motocykle o łącznej wartości ponad 75 tys. zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przechowywał je na swojej posesji, wiedząc, że pojazdy pochodzą z kradzieży.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ogłoszono mu trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kontenerów i kradzieży z nich wyrobów tytoniowych, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i narkotyków oraz paserstwa.

Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy. Aresztowanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z trzech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...