fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego podejrzany o zuchwałą kradzież z magazynu celnego

reklama

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-latek podejrzany o zuchwałą kradzież papierosów wartych 6 mln zł z magazynu celnego w Gdańsku.

Ja powiedziała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, aresztowanie 29-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego – to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspieranych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i w Olsztynie, Prokuraturę Okręgową w Gdańsku oraz służby podległe ministrowi finansów.

„Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzież z włamaniem do kontenerów, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz paserstwa. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez policjantów aresztował 29-latka na najbliższe miesiące” – dodała Kamińska.

reklama

Zuchwałą kradzież papierosów wartych 6 mln z magazynu celnego w Gdańsku ujawniono 25 kwietnia. Wówczas to okazało się, że nieznani sprawcy ukradli 480 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu po włamaniu do kontenerów trzymanych na terenie należącym do służb celnych.

Zimą kontrabandę ujawnili funkcjonariusze CBŚP i KAS w porcie w Gdyni.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do zatrzymanego mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli część pochodzących z kradzieży z włamaniem wyrobów tytoniowych oraz znaleźli ponad 900 porcji handlowych amfetaminy oraz 340 gramów marihuany.

Ponadto w budynkach na terenie posesji policjanci zabezpieczyli pochodzące z kradzieży trzy motocykle o łącznej wartości ponad 75 tys. zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przechowywał je na swojej posesji, wiedząc, że pojazdy pochodzą z kradzieży.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w której ogłoszono mu trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do kontenerów i kradzieży z nich wyrobów tytoniowych, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i narkotyków oraz paserstwa.

Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące.

Według policji sprawa ma charakter rozwojowy. Aresztowanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze