fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

NIK skontrolował strażników z Olsztyna

Olsztyńskiej straży miejskiej przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli. Jaką ocenę wystawiono naszej jednostce? 

Kontrolerzy przyglądali się pracy olsztyńskich strażników z naciskiem na lata 2012-2014. W trzystopniowej skali Straż Miejska z Olsztyna dostała najwyższą, pozytywną ocenę. Wynika ona przede wszystkim z realizowania postawionych przed funkcjonariuszami zadań.

Strażnicy sprawnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku oraz ograniczenia przestępczości na terenie miasta. Doceniono kwalifikacje i skuteczność mundurowych, a także dbanie o finanse jednostki. Kontrolerzy zwrócili także uwagę na stosowanie rozwiązań, które można uznać za dobre praktyki – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

Jednym z nich jest korzystanie z informatycznej aplikacji Systemu Wspomagania Centrum Zarządzania Kryzysowego, co umożliwia koordynację działań służb miejskich. Kolejną dobrą praktyką według oceniających było stworzenie i udostępnienie olsztynianom w portalu i aplikacji Bezpieczny Olsztyn informacji związanych z bezpieczeństwem, zagrożeniami oraz sposobami zapobiegania im. Poza tym mieszkańcy mogą za pośrednictwem Internetu zgłaszać zdarzenia, które w ich ocenie wymagają interwencji strażników.

Raport NIK to kolejna dobra ocena pracy olsztyńskich strażników w ostatnim czasie. Pod koniec października odebrali – jako jedyni w województwie i jedni z pierwszych w kraju – specjalny certyfikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...