fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

NIK skontrolował strażników z Olsztyna

Wiadomości NIK skontrolował strażników z Olsztyna

Olsztyńskiej straży miejskiej przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli. Jaką ocenę wystawiono naszej jednostce? 

Kontrolerzy przyglądali się pracy olsztyńskich strażników z naciskiem na lata 2012-2014. W trzystopniowej skali Straż Miejska z Olsztyna dostała najwyższą, pozytywną ocenę. Wynika ona przede wszystkim z realizowania postawionych przed funkcjonariuszami zadań.

Strażnicy sprawnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku oraz ograniczenia przestępczości na terenie miasta. Doceniono kwalifikacje i skuteczność mundurowych, a także dbanie o finanse jednostki. Kontrolerzy zwrócili także uwagę na stosowanie rozwiązań, które można uznać za dobre praktyki – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

Jednym z nich jest korzystanie z informatycznej aplikacji Systemu Wspomagania Centrum Zarządzania Kryzysowego, co umożliwia koordynację działań służb miejskich. Kolejną dobrą praktyką według oceniających było stworzenie i udostępnienie olsztynianom w portalu i aplikacji Bezpieczny Olsztyn informacji związanych z bezpieczeństwem, zagrożeniami oraz sposobami zapobiegania im. Poza tym mieszkańcy mogą za pośrednictwem Internetu zgłaszać zdarzenia, które w ich ocenie wymagają interwencji strażników.

Raport NIK to kolejna dobra ocena pracy olsztyńskich strażników w ostatnim czasie. Pod koniec października odebrali – jako jedyni w województwie i jedni z pierwszych w kraju – specjalny certyfikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x