18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

NIK skontrolował strażników z Olsztyna

OlsztynNIK skontrolował strażników z Olsztyna

Olsztyńskiej straży miejskiej przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli. Jaką ocenę wystawiono naszej jednostce? 

reklama

Kontrolerzy przyglądali się pracy olsztyńskich strażników z naciskiem na lata 2012-2014. W trzystopniowej skali Straż Miejska z Olsztyna dostała najwyższą, pozytywną ocenę. Wynika ona przede wszystkim z realizowania postawionych przed funkcjonariuszami zadań.

Strażnicy sprawnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku oraz ograniczenia przestępczości na terenie miasta. Doceniono kwalifikacje i skuteczność mundurowych, a także dbanie o finanse jednostki. Kontrolerzy zwrócili także uwagę na stosowanie rozwiązań, które można uznać za dobre praktyki – podaje Urząd Miasta Olsztyna.

reklama

Jednym z nich jest korzystanie z informatycznej aplikacji Systemu Wspomagania Centrum Zarządzania Kryzysowego, co umożliwia koordynację działań służb miejskich. Kolejną dobrą praktyką według oceniających było stworzenie i udostępnienie olsztynianom w portalu i aplikacji Bezpieczny Olsztyn informacji związanych z bezpieczeństwem, zagrożeniami oraz sposobami zapobiegania im. Poza tym mieszkańcy mogą za pośrednictwem Internetu zgłaszać zdarzenia, które w ich ocenie wymagają interwencji strażników.

Raport NIK to kolejna dobra ocena pracy olsztyńskich strażników w ostatnim czasie. Pod koniec października odebrali – jako jedyni w województwie i jedni z pierwszych w kraju – specjalny certyfikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dart
8 grudnia 2015 18:53

Gratulacje!

Polecane