fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Flumark: w poniedziałek radni zadecydują o opłatach

reklama
Flumark - miniatura
Proponowane stawki to 6 zł, 10 zł, 24 zł, 40 zł w zależności od systemu sprzedaży.

W poniedziałek odbędzie się sesja rady miasta. Podczas posiedzenia radni zadecydują, czy na olsztyńskim pchlim targu zostanie wprowadzona opłata targowa.

Nie milkną emocje związane z wprowadzeniem opłaty targowej na olsztyńskim Flumarku, który funkcjonuje na Zatorzu od kilku miesięcy. Inicjatywa okazała się sukcesem, Olsztynianie tłumnie odwiedzają pchli targ, na którym można kupić i sprzedać niemal wszystko. Jednak Zakład Targowisk Miejskich chce położyć rękę na tej inicjatywie i zacząć pobierać opłaty targowe. Uchwała rady miasta, która zostanie poddana pod głosowanie, przewiduje rozszerzenie katalogu miejsc, w których będą obowiązywały stawki takie, jak dla sprzedaży dokonywanej na terenie targowisk miejskich oraz na terenie Giełdy Owocowo – Warzywnej przy ul. Towarowej. Opłatą targową miałby być obciążony obszar położony pomiędzy ulicami Rataja, Sybiraków, Wojska Polskiego, Oficerską i Bydgoską. Co więcej obecna stawka targowa dla tego obszaru to 29 zł. Po pozytywnym przyjęciu uchwały zastosowane stawki będą ustalone w wysokości: 6 zł, 10 zł, 24 zł, 40 zł w zależności od tego, czy sprzedaż będzie dokonywana z ziemi, ręki, kosza, ławy, straganu, stoiska, samochodu.

Czytaj też:  CBOS: 66 proc. Polaków niezadowolonych z opieki zdrowotnej, 29 proc. zadowolonych

Prócz tej sprawy radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzen­nego części Śródmieścia w rejonie Dworca Głównego w Olszty­nie oraz projekt uchwały Rady Miasta w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzen­nego terenu w rejonie ulicy Kasprzaka.

reklama

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama