fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Nad Jeziorem Lidzbarskim powstała wieża widokowa

reklama

Na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego ukończono budowę ścieżki przyrodniczej i wieży widokowej, z której będzie można podziwiać panoramę Jeziora Lidzbarskiego i okolic – poinformował warmińsko-mazurski urząd marszałkowski.

Nowa ścieżka przyrodnicza ma 400 m długości i prowadzi brzegami Jeziora Lidzbarskiego do wieży obserwacyjnej z podestem widokowym na wysokości 8 m. Wieża znajduje się przy ujściu rzeki Wel do tego jeziora.

Welski Park Krajobrazowy zapowiedział, że wejście na wieżę zostanie udostępnione prawdopodobnie od 30 kwietnia.

reklama

Podobny obiekt oddano do użytku na początku roku w Tuczkach w gminie Rybno. Z tamtejszej wieży o wysokości 9 m roztacza się rozległy widok na zbiornik piętrzący na rzece Wel w Grabaczu. W pobliżu zbudowano też schody prowadzące na brzeg zbiornika i ustawiono tablice informacyjne.

Oba przedsięwzięcia zrealizowano dzięki projektowi podniesienia standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego. Zostały dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Projekt obejmuje pięć parków krajobrazowych na Warmii i Mazurach. Ma na celu budowę infrastruktury porządkującej ruch turystyczny i służącej turystyce aktywnej, m.in. przez zagospodarowanie brzegów jezior i wyeksponowanie miejsc widokowych, a także promocję wartości przyrodniczych i krajobrazowych regionu.

Nad Jeziorem Lidzbarskim powstała wieża widokowa

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze